Ēdinātāji un pavāri sacenšas meistarībā

Ēdinātāju un pavāru konkursa finālā februāra izskaņā piedalījās 11 audzēkņi - no katra pusfināla 3-4 audzēkņi. Iepriekš, no dotajiem produktiem bija jāizdomā aukstā uzkoda, pamatēdiens no vistas filejas un deserts. Šoreiz "melnās kastes" produkts - brokolis bija jāpagatavo un jāpasniedz kopā ar pamatēdienu. 1.vieta - Kitijai Andai Pētersonei, 2.vieta - Madarai Ilzei Eglītei, 3.vieta - Jogitai Vackarei. Sveicam jaunos profesionāļus!

Skaitlim PI svētki

14. marts matemātiķu vidū ir pazīstama kā π jeb pī diena, jo marts ir 3. mēnesis un un kopā ar datumu tas veido 3.14, kas ir pirmie 3 cipari pī kombinacijā. Tradicionāli atzīmējot PI dienu, šogad 11.martā, plkst. 14:00 Cēsīs zālē notiks PI svētki, kur jaunieši rēķinās skaitļa PI vērtību un veiks citus atjautības un jautrības uzdevumus. Būs arī balvas!

Floristikas pulciņa paveiktais

Neliels ieskats Floristikas pulciņa dalībnieku veikumā - mini izstādē Cēsu ēkā, Valentīndienas dekorācijās un grupas "Lavian Voices" koncerta noformējumā, sadarbībā ar skolotājām Danu Tarasovu un Daci Turciņu.

Katram ir jādara tas, kas patīk un sanāk!

Februāris kā skolas svētku mēnesis bija iemesls, lai aicinātu uz sarunu skolas patriotu, absolventu un pasniedzēju Mārtiņu Jurciņu. Ar lepnumu priecājamies kopā ar Mārtiņu par Cēsu arodu skolas 100 gadu salidojumā saņemto Izglītības un zinātnes ministrijas Pateicības rakstu par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Jautāts kā Mārtiņa ceļš vedis uz Cēsu arodu skolu, viņš saka: “Par izvēli profesionālajā skolā vispār nebija variantu. Man tas likās pašsaprotami – apgūt profesiju. Bez variantiem. Un Cēsu arodskola bija salīdzinoši tuvu mājām un ar ļoti labu prestižu! Skolu absolvēju mēbeļu galdnieka specialitātē. Jau pamatskolas laikā man patika darboties gan ar koku, gan ar datoriem. Dato

Namdari apmeklē praktisko semināru uzņēmumā "PERI"

Š.g. 25. februārī BN 19 namdaru grupas audzēkņi apmeklēja izglītojoši praktisko semināru par uzņēmuma "PERI" veidņu un sastatņu risinājumu efektīvu pielietojumu celtniecības objektos. Seminārs norisinājās biroja-noliktavas kompleksā Salaspils novadā. Apmācībās bija gan teorētiskā daļa, gan praktiskas nodarbības. Audzēkņi apguva un attīstīja praktiskās iemaņas darbam ar rūpnieciski ražoto veidņu sistēmām, veidņu moduļiem monolīto pārsegumu betonēšanai, vieglām un universālām sistēmām sienu, kolonnu un pārsegumu betonēšanai to uzbūves un montāžas pamatprincipiem un izmēģināja savu prasmi šo veidņu montāžā. Sevišķu ieinteresētību un  prasmi audzēkņi izrādīja praktiskajās nodarbībās - sienu v

Konkurss “Sargājot augus, sargājam Latviju!”

Konkursa mērķis ir starptautiskā augu veselības gada popularizēšana, tehnikumam sadarbojoties ar Valsts Augu aizsardzības dienestu. Konkurss norisināsies 25.martā no plkst. 9.30 līdz 14.00 tehnikumā Priekuļos. Konkursā piedalās Vidzemes novada 7. - 9. klašu skolēni ar komandu 3 cilvēku sastāvā un skolotājs. Konkursa norise: 9.30 -10.00 Ierašanās, reģistrācija 10.00 - 10.10 Pasākuma atklāšana 10.10 -12.00 Konkursa uzdevumu veikšana (skolotājiem ekskursija Vides risinājumu institūtā) 12.00 -12. 30 Pusdienas 12.30 -13.10 Iepazīšanās ar skolu 13.10 -13.40 Konkursa darbu prezentēšana 13.40 - 14.00 Noslēgums, apbalvošana 1. – 3. vietas ieguvējiem – komandām balvas. Individuālajos uzdevumos – katrā

Pieaugušie uzlabo digitālās prasmes

Noslēguma pārbaudījumu sekmīgi nokārtojušas neformālās izglītības programmas „Digitālās prasmes darba vajadzībām” dalībnieces, kuras mācījās ESF projekta „Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 4. kārtas ietvaros. Programmas pasniedzēja Inese Udrovska gandarīta par sasniegto - uzlabotas digitālās prasmes, kas veicina informācijas tehnoloģiju efektīvu izmantošanu gan darbā, gan ikdienas problēmu risināšanā.

Atvērto durvju dienas

Atvērto durvju dienas Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā norisināsies 16. un 17.aprīlī un 7.maijā. Plašāka informācija par norisi sekos tuvākajā laikā! Sekojiet informācijai mājas lapā un sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Absolventu salidojums "Priekuļu tehnikumam 110" 4.jūlijā

Absolventu salidojums "Priekuļu tehnikumam 110" 2020.gada 4.jūlijā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Plašākai informācijai par par pasākuma norisi aicinām sekot www.vtdt.lv un tehnikuma sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Namdari izgatavo un uzstāda durvis dzīvnieku patversmē "Lācīši"

Tehnikuma 3. kursa BN17 grupas namdari izgatavoja un februārī uzstādīja trīs iekšdurvis Cēsu dzīvnieku patversmē "Lācīši". Paldies jauniešiem - Ričardam Berķim, Raivim Ivanovam, Dāvidam Pelšam, Markusam Mikševicam un Artim Āboliņam un darbus vadītājam - skolotājam Andreja, Koklem.

Ekskursija "Saimniekošana un vide"

Mācību stundas tēmā saimniekošana un vide aizvadītajā nedēļā norisinājās ārpus skolas baseinā "Rifs", makulatūras pārstrādes uzņēmumā "Balticfloc", ziedu un dārzeņu audzēšanas uzņēmumā "Kliģēni" un Priekuļu komunālajā saimniecībā. Paldies skolotājai Paulīnai Sukarukai par ekskursiju organizēšanu! Paldies uzņēmumiem par atsaucību un sadarbību!

Pieķerti! VTDT audzēkņi ROSINĀTAVĀ

Rosinātava ir neformāla un radoša, studentu rīkota, konference vidusskolēniem, kuras ietvaros sabiedrībā pazīstamas personības dalās savos pieredzes stāstos, rosinot jauniešus noticēt sev un nākotnei Latvijā. Tajā piedalījās un iedvesmu guva arī tehnikuma jaunieši. Šeit dažas viņu pārdomas pēc konferences: "Sapratu, ka ir jēga mācīties un pēc kāda laika atrasties tāda veida pasākumā, bet nu jau ne kā skatītāja, bet gan kā cilvēks, kurš var sniegt padomus citiem cilvēkiem. Pēc pasākuma liela gandarījuma sajūta. Patika arī diskusijas un stāsti, kas lika aizdomāties par to, ka mēs katrs varam kaut ko sasniegt! /Līga Vigante LA18/ "Ļoti ieinteresēja kā cilvēki spēj atrast vietu darbā un hobijā u

Nedrīkst pārstāt sapņot

Izvēlēties profesiju nav viegls lēmums, īpaši tagad, kad pasaule mainās. Dinamiskajā vidē grūti orientēties pat pieaugušajam, kur nu vēl skolēnam, taču lēmums, ko mācīties, jāpieņem. Par izvēli, orientēšanos plašajā profesiju piedāvājumā uz sarunu aicināju Ilzi Svalbi, kura ir pedagogs – karjeras konsultants Cēsu 2.pamatskolā un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā. Interviju ar Ilzi iespējams lasīt ŠEIT.

Konkurss “Klientu apkalpošanas speciālists 2020”

18. februārī Priekuļos notika konkurss Klientu apkalpošanas speciālistu grupām, kurā piedalījās 7 komandas. Konkursa dalībniekiem vajadzēja būt radošiem, erudītiem un atraktīviem. Dalībnieki rādīja prasmi atbildot uz dažādiem erudīcijas jautājumiem, ātrrakstīšanā uz datora, lietišķā apģērba izveidošanā no žurnālu materiāliem, kā arī parādot savas zināšanas problēmsitāciju atrisināšanā angļu vai krievu valodā. 1. vietu ieguva komanda no UK16 grupas – Amanda Kazaka un Gerda Maršāne. 2. vietu ieguva otra komanda no UK16 grupas – Dinija Pušķe un Linda Šamina. 3. vietu ieguva komanda no UK18 grupas – Sendija Kolotiļina un Marta Marlēna Petkeviča. Paldies pārējām komandām par piedalīšanos un paldi

Gaidot jauno mācību gadu

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT) jaunajai dienesta viesnīcai Cēsīs aizvadītajā nedēļā bija spāru svētki. Par tiem vairāk iespējams lasīt laikraksta "DRUVA" 14.februāra numurā ŠEIT.

Putnu būrīšu izgatavošanas darbnīca

29. februārī no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00 Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma Cēsu darbnīcās Valmieras ielā 19, Cēsīs, notiks PUTNU BŪRĪŠU IZGATAVOŠANAS DARBNĪCA, uz kuru aicināts ikviens interesents. Droši nāc, ņem līdzi ģimeni un draugus - visi nepieciešamie materiāli būs nodrošināti uz vietas!

Konkurss "NAUDAS KOKS"

Jau ceturto gadu Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums organizē valsts līmeņa karjeras konkursu 9.klašu skolēniem "Naudas koks 2020" - pelni ar profesiju! Tā ir iespēja skolēniem izrādīt savas prasmes, iepazīt profesiju daudzveidību, darboties komandā, sākt ceļu uz savu nākotnes izglītību, kā arī iegūt vērtīgas balvas pasākuma noslēgumā. Aicinām 9.klašu skolēnus laicīgi pieteikt dalību vienai komandai no skolas, jo vietu skaits ir ierobežots. Skolēnu skaits komandā 4 skolēni + 1 pedagogs, kuram būs iespēja piedalīties profesionālās kvalifikācijas pilnveides A (6 stundu) kursos „Mācīšanās darot" (pavārmākslas meistarklasē). Vieta: Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, Egļu gatvē 9, P

Jaunākie raksti

VTDT

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126

Telefons/fakss 641 30602, e-pasts: info@vtdt.edu.lv

uzdevumi_round_400x400px.png