top of page

VTDT tapa maskēšanās tīkls, kurš tiks nogādāts Ukrainas aizstāvjiem

Ir apritējis vairāk kā mēnesis, kopš tērpu māksliniece Ieva Ādamsone aizsāka sociālo kustību ‘Elīza”. Tā apvieno tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju kopīgā roku darbā – maskēšanās tīklu siešanā Ukrainas armijai. Šobrīd tīklus sien gan skolās, gan kultūras centros, pat pansionātos un dienas centros, saņemtas ziņas arī no ārvalstīm, kur stafeti pārņem latviešu kopienas.


“Kamēr kara darbība turpinās, tos tīklus vajadzēs daudz, aizsargtīkli tiek izmantoti ierakumos, automašīnām, kā arī lai nosegtu mašīnas ar kurām tiek piegādāta humānā palīdzība Ukrainai”.


Mēs sadarbojamies ar biedrību “Tavi draugi” Cēsu novada pārstāvjiem Priekuļos, Dārza ielā 11, Elīnu Stapuloni, kura izstāstīja par šo kustību un parādīja, kā šādus aizsargtīklus pareizi veidot, kādas krāsas audumus izvēlēties un, kā pareizi sagatavot auduma strēmeles.


Lai gan sākumā likās, ka izveidot šādu tīklu nebūs grūti, taču arī mēs saskarāmies ar dažādām problēmām, pirmkārt daži no mums saslima ar Covid, otrkārt, izrādījās, ka atbilstošas krāsas un auduma apģērba mūsu skapjos nemaz daudz nav. Paldies par iespēju nepieciešamos apģērbus sameklēt adventistu palīdzības organizācijas ”ADRA Latvija” Cēsu noliktavā - tas nodrošināja to, ka varējām 2,5 x 30 metru lielu aizsargtīklu izveidot līdz galam.


Paldies katram tehnikuma audzēknim un darbiniekam gan par nestajiem audumiem, gan par ieguldīto darbu! Īpašs paldies skolotājai Daigai Puriņai, kura uzņemas organizēt šo akciju pie mums, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, un paldies TP21 grupas pavāru meitenēm, kuras pēdējā nedēļā aizsargtīkla veidošanā piedalījās katru dienu!

Šodien arī mēs savu izveidoto maskēšanas tīklu nogādāsim organizācijai, kas ved gatavos aizsargtīklus, apvidus automašīnas un citu humāno palīdzību Ukrainai. Lai uzvar cilvēcība! Slava Ukrainai!
Comments


Archive
bottom of page