top of page

VTDT studenti-namdari dalās ar pieredzi no kvalifikācijas praksēm ārzemēs

Šobrīd 7 mūsu tehnikuma studenti-namdari atrodas kvalifikācijas praksēs ārzemēs.

Četri 4.kursa studenti, no janvāra līdz maijam (5 mēnešus) atrodas kvalifikācijas praksē Norvēģijā uzņēmuma EFC Norge, bet trīs 3.kursa studenti - kvalifikācijas praksē Vācijā, Hamburgā, vācu būvuzņēmumā Schelfbau GmbH & Co. KG.


Jaunieši dalās ar savu pieredzi, strādājot ārzemju uzņēmumos:


Leonards Zariņš | Namdaris 4.kurss

“Es strādāju EFC Norge. Būvobjekts atrodas Oslo airport city teritorijā un es dzīvoju mazā ciematā Dal. Mēs būvējam Porsche autocentru!

Praksē es strādāju kopā ar vairākiem latviešiem. Man dod darīt visus tos pašus darbus, ko visiem pārējiem, pašlaik būvobjektā ir jābūvē un jāapšuj starpsienas ar OSB un riģipša plāksnēm. Darbs ir diezgan grūts un atbildīgs. Jāstrādā ir 10 stundas dienā un es braucu uz darbu arī sestdienās. Tagad būšu nostrādājis 7 nedēļas.”


Gusts Avens | Namdaris 4.kurss

“Es strādāju Trondheimā un mēs būvējam viesnīcu!

Praksē Norvēģijā šobrīd viss ir labi. Visi EFC Norge darbinieki ir pretimnākoši un saprotoši. Mēs būvējam koka karkasa starpsienas un citas konstrukcijas. Gandrīz katru dienu es apgūstu daudz ko jaunu, katru dienu ir iespēja izbaudīt darbu Norvēģijā un pēc darba apskatīt vietējās ainavas.”


Valters Ivo Kauliņš | Namdaris 4.kurss

“Es strādāju firmā EFC Norge Norvēģijas pilsētā Kloftā. Pirmās prakses dienas man bija jātransportē būvmateriāli un jāveic dažādi namdaru darbi. Nākamās nedēļas bija jābūvē koka karkasa starpsienas un jāapšuj tās ar saplāksni. Veselu nedēļu es strādāju Oslo centrā, kur varēju veidot starpsienas patstāvīgi no A līdz Z, aizzīmēt pēc plāna uz grīdas, izveidot karkasu, ievietot siltumizolāciju un apšūt karkasu. Norvēģijā cilvēki ir draudzīgi.”


Matīss Jānis Bušs | Namdaris 4.kurss

“Es kvalifikācijas praksē strādāju būvuzņēmumā EFC Norge. Mēs strādājam Norvēģijas pilsētā Son un būvējam pansionātu. Ikdienā es izgatavoju koka karkasa starpsienas, apšuju tās ar FERMACELL ģipša šķiedras plāksnēm vai riģipša plāksnēm, ievietoju siltumizolāciju. Lielākais atbalsts darbā un sadzīvē man ir būvdarbu vadītājs Linards Kārkliņš.”


Vaino Markuss Kārkliņš | Namdaris 3.kurss

“Sākot no 3.janvāra mēs dzīvojam un strādājam Hamburgā vācu būvuzņēmumā Schelfbau GmbH & Co. KG. Esam strādājuši piecos dažādos būvobjektos. Mēs būvējam ģipškartona starpsienas un citas konstrukcijas daudzdzīvokļu ēkās, un Hamburgas universitātes filozofijas fakultātē. Liekam sienu un griestu profilus, siltumizolāciju un skrūvējam riģipša plāksnes. Laikapstākļi gan mūs nav lutinājuši, varbūt 5 dienas kopā pa visu šo laiku ir bijušas bez lietus.”


Andris Lokmanis | Namdaris 3.kurss

“Es kopā ar Vaino un Kristapu praksē strādāju vācu būvuzņēmumā Schelfbau GmbH & Co. KG. Mēs strādājam un dzīvojam ostas pilsētā Hamburgā, Vācijas ziemeļos. Tā ir otrā lielākā Vācijas pilsēta aiz Berlīnes un astotā lielākā Eiropas Savienības pilsēta pēc iedzīvotāju skaita. Darba kolēģi ir atsaucīgi un draudzīgi. Objektā mēs pārsvarā būvējam koka un metālu profilu starpsienas un ieklājam siltumizolācijas materiālus. “


Kristaps Treiliņš | Namdaris 3.kurss

“Mēs strādājam vācu būvuzņēmumā Schelfbau GmbH & Co. KG Hamburgā, pilsēta ir ļoti liela un visu laiku attīstās. Esam strādājuši 5 dažādos objektos, veicot dažādus būvdarbus, visvairāk nodarbojamies ar riģipša profilu un plākšņu montāžu. Cilvēki ir draudzīgi un pārsteigti izdzirdot, ka esam no Latvijas. Pilsēta ir skaista, tajā ir daudz interesantu lietu un vietu, ko redzēt, bet laika apstākļi gan nelutina.”


Comments


Archive
bottom of page