top of page

Vai automehāniķiem ir nepieciešamas zināšanas IT jomā? Kāpēc mācīties Excel un Word?

Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem šodien, 24.11.21., Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pasniedzējas Kristas Kozulānes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju mācību stundā, vieslekcijā, atbildēja VTDT absolvents Ģirts Liepiņlausks.

Ģirts mācījās tehnikumā no 2012. līdz 2016.gadam, profesijā "Automehāniķis". Jau mācību laikā praktizēja tehnikumā apgūto autoservisā. Mācības beidzot, Ģirts uzsāka darbu Autokontinents, tepat Cēsīs, kur arī turpina strādāt līdz šim brīdim par servisa konsultantu un rezerves daļu pārdevēju.

Vieslekcijas laikā Ģirts pastāstīja jauniešiem, ka strādājot autoservisā, ir jāpārzina ne tikai viss par mašīnas uzbūvi, detaļām utt. Tev arī jābūt uz “Tu” ar datoru un citām programmvadāmām ierīcēm, jo ar iekārtu palīdzību Tu klientiem varēsi sastādīt darba tāmi, operatīvi uzzināt, vai uz vietas ir pieejamas rezerves daļas, vai tās ir nepieciešams pasūtīt, mācēsi izrakstīt rēķinu un daudzas administratīvas lietas.

Un, ja Tu nākotnē plāno darboties savā autoservisā, Tev, iespējams, pašam būs nepieciešams izveidot mājas lapu, prast izveidot reklāmas saviem pakalpojumiem un komunicēt ar saviem klientiem sociālajos tīklos.

Iespēju ir neaptverami daudz! Liels paldies Ģirtam par pieredzes stāstu!
Comments


Archive
bottom of page