top of page

Tikšanās ar tehnikuma absolventu

"Ja būtu jāatgriežas laikā, katru reizi izvēlētos šo skolu."


Tā saka Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT) absolvents Damons Niks Šmits. Viņš pirms Ziemassvētkiem bija ieradies pie tehnikuma jauniešiem Cēsīs, lai dalītos savā pieredzē gan par laiku tehnikumā, gan šī brīža darba gaitām.


Damons tehnikumu absolvēja 2023.gada vasarā, iegūstot programmēšanas tehniķa profesiju, un šobrīd jaunietis strādā par programmētāju uzņēmumā “Arkbauer”.  


Sarunas laikā atklājās, ka Damonam pamatskolas laikā bijušas dažādas intereses, līdz nokļuvis pie domas par programmēšanu. Jau ar skaidru vīziju par savu nākotni ieradies uz VTDT atvērto durvju dienu un sapratis, ka šī skola būs īstā.


Jaunietis atzina, ka tehnikums devis lieliskas iespējas un jaunus kontaktus, kas noderējuši arī pēc absolvēšanas. Aicināja izmantot un novērtēt prakses iespēju mācību laikā, jo ikviena pieredze jau ierakstāma CV, tādā veidā palielinot iespēju uzreiz pēc mācībām uzsākt darbu. Tāpat jābūt aktīvam ārpus skolas, jāsporto, jābūt zinātkāram. Tāds arī Damons pats bija un jau paralēli mācībām tehnikumā bija izveidojis savu spēļu uzņēmumu.


Patiess prieks par Damona izaugsmi un sasniegumiem tehnikumā, kā arī pēc tā absolvēšanas. Un paldies viņam, ka atrada laiku tik iedvesmojošai un atklātai sarunai.


Lai Damona piemērs un sniegtie padomi tehnikuma jauniešiem ir kā labs stimuls mācīties un kļūt par profesionāļiem savā jomā. 

Comments


Archive
bottom of page