top of page

Tehnikuma jaunieši Erasmus+ mobilitātes projektā Vācijā, Leipcigā papildina praktiskās zināšanas

Šī gada 2.martā tehnisko zinību priekšmetu skolotājs Agris Šops kopā ar 14 tehnikuma audzēkņiem Kristenu Ābolkalni, Betiju Bērziņu, Sabīni – Sanitu Siljāni un Gvido Zlidni (grupa TE16); Dāvi Denisu Landaru un Mārtiņu Jansonu (grupa ME16); Kristapu Ārgali, Elvi Glaudiņu, Rodionu Rogovu un Kasparu Kristianu Skaidro (grupa MA16); Adrianu Paulu Kļaviņu (grupa Idb16); Mārtiņu Kuzņicki, Niku Lauri Jaunzemu un Kristapu Mūrnieku (grupa Ida16) Erasmus+ projekta ietvaros devās uz Leipcigas piepilsētu Schkeuditz, kur jauniešiem mēneša garumā būs iespēja praktizēties un papildināt praktiskās zināšanas savās specialitātēs.


Pirmās divas dienas Vācijā aizgāja iekārtojoties un iepazīstot Leipcigu. Otrajā dienā tehnikuma jaunieši devās ekskursijā pa Leipcigas vecpilsētu, pabija vienā no Leipcigas augstākajām celtnēm, kur bija iespējams vērot Leipcigu no augšas, bet dienas noslēgumā apmeklēja autoražotāja BMW rūpnīcu.


Trešajā dienā audzēkņi devās iepazīt prakses vietas. Betija Bērziņa un Sabīne-Sanita Siljāne praktizēsies Leipcigā Akadēmijas ēdnīcā ‘’Mensa Academica’’, kur dienā maltīti ieturēt iegriežas aptuveni 1500 studentu un pasniedzēju. Kristena Ābolkalne un Gvido Zlidnis praksē devušies uz Leipcigas Universitātes ēdnīcu ‘’Mensa am Elsterbecken’’, kur arī pusdienas ietur studenti un skolotāji. “Kolektīvs abās prakses vietās ir sirsnīgs un pretimnākošs. Pret mums kā praktikantiem izturas ar cieņu un sapratni. Lai arī ne visi no šeit strādājošajiem saprot angļu valodu, ar darbiniekiem rodam kopīgu valodu. Mūsu galvenie veicamie darbi ir dažādu pārtikas produktu pirmsapstrāde, auksto un silto ēdienu gatavošana un ēdienu porcionēšana,” stāsta tehnikuma audzēkņi.


Savukārt Adrians Pauls Kļaviņš, Mārtiņš Kuzņickis, Niks Lauris Jaunzems un Kristaps Mūrnieks praksi iet uzņēmumā “Projekt Korrekt e.V.” Leipcigā. Šajā uzņēmumā puišiem uzticēta mājas lapas izveide izmantojot HTML, CSS un Java Script programmēšanas valodas. Puiši arī apgalvo, ka attieksme ir sirsnīga, bet darbs jāuztver kā darbs un tas viņiem patīkot.


Dāvis Deniss Landars un Mārtiņš Jansons, Kristaps Ārgalis, Elvis Glaudiņš, Rodions Rogovs un Kaspars Kristians Skaidrais praksi apgūst uzņemošajā organizācijā “Vitalis” Leipcigas priekšpilsētā “Schkeuditz”. Mehāniķa uzraudzībā puiši iepazīstas ar pareizu auto pamatpārbaudes veikšanu, defektu noteikšanu un tālākā remonta rīcības plāna pieņemšanu. Šeit strādājošā personāla angļu valodas zināšanas ir labas, līdz ar to puišiem ir viegli saprasties un noskaidrot viņiem interesējošos jautājumus. Prakses laikā tiek veikti visdažādākie darbi – eļļas maiņa dzinējos, bremžu uzliku un disku maiņa, balstiekārtas remonts, EVB diagnostika u.c. “Puišiem ir labas teorētiskās un praktiskās zināšanas līdz ar ko viņi veiksmīgi tiek galā ar uzticētajiem darbiem”, pārliecināts skolotājs Agris Šops.


Taču saistībā ar koronavīrusa Covid 19 straujo izplatību pasaulē un valstu ieviestajiem ierobežojumiem, prakse ir pārtraukta un visi jaunieši ir atgriezušies Latvijā! Projekts radušos apstākļu dēļ ir pagarināts!


댓글


Archive
bottom of page