top of page

Radošajā plenērā – “Gaisma bērniem” izgatavo vides objektu

Aizvadītajā nedēļā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jaunietis Artūrs Balodis veiksmīgi četru dienu garumā attālināti piedalījās kokapstrādes nozares radošajā plenērā „Gaisma bērniem”, kuras laikā izgatavoja vides objektu – lāci.


Jautāts kā veicās plenērā, Artūrs stāsta: „Darbs plenērā sākās ar baļķa izvēli - bija jāatrod vispiemērotākais materiāls, lai tas atbilstu paredzētās skulptūras – lāča – formai. Kad materiālu biju izvēlejies, novietoju to darba vietā un ar krāsas baloniņu uzskicēju aptuvenās lāča formas. Jāatzīst, pēc tam nācās noķert garastāvokli un iedvesmu, lai varētu sākt darbu. Kad biju to veiksmīgi noķēris, ņēmu rokās zāģi un sāku pamazām veidot skulptūru. Vienmēr skulptūrās sāku ar galvu. Ja iznāk izgriezt skulptūras galvu, tad var uzskatīt ka puse no visa darba ir padarīta.”


Otrajā dienā Artūrs turpināja darbu pie paša lāča ķermeņa izgriešanas, savukārt trešajā dienā veidoja mākoņus, uz kā lācis sēž un pabeidza darbu pie kažoka griešanas. Kad skulpūra izgriezta, esot atlicis to sagatavot krāsošani, uzklāt pamattoni un pēdējā plenēra dienā visbeidzot arī nokrāsot.


Plenērā izgatavoto lāci plānots dāvināt tehnikumam kā apliecinājumu jaunajiem kokapstrādes nozares speciālistiem par izcilāko jauniešu veikumu, kas kalpotu kā motivācija jaunajiem profesionāļiem gadu no gada sasniegt arvien vairāk un izmantot skolas laiku, lai maksimāli attīstītu savas prasmes un zināšanas.


Plenēru organizēja PIKC „Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums” sadarbībā ar Latvijas Mēbeļu asociāciju, Kokrūpniecības NEP, LLU, UNESCO Latvija ASP un tā mērķis bija paplašināt profesionālās izglītības iestāžu kokizstrādājumu izgatavošanas profesiju skolotāju prasmes un kompetences audzēkņu apmācībā un kompetenču sinerģijā darbā ar koku, izmantojot profesionālos instrumentus, iekārtas, motorzāģus, nelikvīdus materiālus, dodot materiāliem otro mūžu un sekmējot „zaļo domāšanu”.
Comments


Archive
bottom of page