top of page

Karjeras nedēļas pasākumos VTDT piedalījušies vairāk nekā 200 dalībnieku

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā devīto gadu norisinājās Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums . Karjeras nedēļas laikā audzēkņiem bija iespēja iepazīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, savukārt vecākiem un skolotājiem – izvērtēt, cik daudz viņi zina par šo nozari, un saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē. VTDT Karjeras nedēļas ietvaros norisinājās 4 pasākumi, kuros kopumā iesaistījās vairāk nekā 200 dalībnieku.


Arī šogad Karjeras nedēļas pasākumi norisinājās visā Latvijā, sadarbībā ar pasākumu organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs. Izvērtējot epidemioloģiskās drošības prasības, klašu ietvaros vai tiešsaistes pasākumos skolēniem bija iespēja uzklausīt savu skolu absolventu - IKT nozares profesionāļu stāstus, iepazīt profesiju aizkulises, veidot savus radošos darbus, izmantojot IKT prasmes, radīt sapņu amatus, piedalīties konkursos un dažādos citos pasākumos.


Karjeras nedēļā Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumā notika tiešsaistes tikšanās ar Emīlu Rozentālu – Schmid & Partner Engineering AG pārstāvi Šveicē un Sia “Ekju” valdes priekšsēdētāju Māri Danieku. Tikšanās laikā jaunieši uzzināja par Sia Ekju darba vidi, vajadzīgo profesiju pārstāvjiem, produktu ražošanas un izstrādes tehnoloģijām kā arī par to, ka nevajag apstāties pusceļā, bet doties uz savu mērķi.


Karjeras nedēļā tiešsaistē notika vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēti pasākumi. Diskusijā vecākiem tika pārrunāts, kā tehnoloģiju izmantošana ģimenēs un viedierīču lietošanas noteikumi var ietekmēt bērna tālāko karjeru un interesi par tehnoloģijām. Diskusijā jauniešiem vairāki IKT nozares pārstāvji dalījās stāstos par to, kā viņi nonāca IKT nozarē un ko domā par darbu tajā.


Šo Karjeras nedēļas pasākumu video ieraksti ir saglabāti Valsts izglītības attīstības aģentūras Youtube kontā un pieejami apskatei ikvienam. Karjeras nedēļas laikā apkopota vērtīga informācija par IKT nozari, un ar to var iepazīties Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.


Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā papildus VIAA organizētajiem pasākumiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā notika arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa bija veltīta IKT nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu norisinājās tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notika klātienē, ievērojot epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.


Karjeras nedēļu VIAA īstenoja projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Commenti


Archive
bottom of page