top of page

Jaunie augkopības tehniķi prasmes apgūst saimniecībās un uzņēmumos

Veiksmīgi rit mācības pieaugušo tālākizglītības grupai Lat19-8, kuri projekta ietvaros apgūst Augkopības tehniķa profesiju, informē skolotāja Sarmīte Audere. Līdz mācību procesa beigām atlikuši nepilni četri mēneši. Septembrī un oktobrī praktiskajās nodarbībās mācību priekšmetā Augkopības procesu organizācija studenti praktiski iepazinās ar dažādas augkopības produkcijas audzēšanas organizāciju un tehnoloģiskajiem procesiem. "Lielogu dzērveņu audzēšanas un pārstrādes specifikā mūs izglītoja ZS Gundegas saimniece Lauma Špate. ZS Jaunbirzgaļi saimnieks Jānis Čeksters ne tikai dalījās zemeņu audzēšanas pieredzē, bet lika mūs pie darba – uzklājām plēves segumu 140m2 lielai siltumnīcai. Ar smiltsērkšķu audzēšanu un pārstrādi ZS AmberFarm mūs iepazīstināja saimnieks Andrejs Nika. Savam priekam degustējām vērtīgo ogu produkciju un pagatavojām katrs smaržīgu vannas bumbu vai dušas skrubi. ZS Veccepļu saimniece Līga Zvirbule izrādīja ābeļu un bumbieru dārzu, izklāstīja augļu koku audzēšanas noslēpumus, iepazīstināja ar šķirnēm un kā uzdevumu deva iespēju novākt bumbierus. Esam apzinājuši arī kooperatīva VAKS darbības vērienu un iespējas graudu tirdzniecības vadītāja Andra Zemeša vadībā. Esam izpētījuši segto platību saimniecību ZS Kliģeni, kur par gurķu, tomātu un puķu audzēšanu aizrautīgi skaidroja īpašnieks Aleksandra Raubiško," stāsta S.Audere. Viņa piebilst, ka šādas nodarbības ir ne vien vērtīgs profesionālo zinību un prasmju avots, bet arī brīnišķīgs veids, kā gūt biznesa idejas, kontaktus un jaunus draugus.


Augkopības tehniķa profesijas apguvei joprojām iespējams pieteikties Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.4.1. specifiskā atbalsta mērķa"' Pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci" Eiropas Savienības fondu projekta Nr. 8.4.1.0/16/I/001 "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" 5.kārtas kārtas ietvaros PROFESIONĀLĀS TĀLĀKIZGLĪTĪBAS PROGRAMMĀ (960 h).

*Mācību maksu 90% vai 95% apmērā sedz ES fondi un valsts, 10% vai 5% ir strādājošā līdzmaksājums. Nodarbinātajiem ar maznodrošinātās vai trūcīgas personas statusu mācības ir bez maksas.





Archive
bottom of page