top of page

Profesija ūdenssaimniecībā

Jaunajā (2024./2025.) mācību gadā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā būs iespēja apgūt profesiju “Ūdenssaimniecības iekārtu un sistēmu tehniķis” (mācības pēc pamatskolas). Tāpēc, lai 9. klases skolēnus iedrošinātu izvēlēties apgūt šo profesiju, aicinājām viņus doties ekskursijā uz uzņēmumu “Valmieras ūdens”, lai tuvāk iepazītu ūdenssaimniecības darbību.


Jauniešiem tika sniegts ne tikai teorētisks priekšstats par ūdenssaimniecību, bet arī nodrošināta iespēja praktiski izmēģināt ar “Valmieras ūdens” ikdienu saistītas aktivitātes. Viņiem bija noteiktā teritorijā jāatrod priekšmeti ar metāla detektoru un jāsaliek pēc shēmas ūdens skaitītāja mezgls. Vēl jaunieši viesojās uzņēmuma laboratorijā, kur degustēja dažādus ūdens paraugus un mēģināja pēc garšas noteikt tā veidu, salīdzinot dzeramā ūdeni no krāna, destilētu ūdeni, minerālūdeni no urbuma, kā arī citus paraugus. Īpašu interesi viesos radīja iespēja pašiem darboties ar ArcGis karti, iepazīstot ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes tīklu shēmas un izpildīt ar tām saistītos uzdevumus. Tāpat skolēniem bija iespējams doties ekskursijā uz dzeramā ūdens staciju, izmantojot virtuālās brilles un pašu rokām saskrūvēt ūdensvada cauruļu mezglu.


Paldies “Valmieras ūdens” par uzņemšanu! Tikai kopīgiem spēkiem varam uzlabot situāciju ūdenssaimniecības nozares darba tirgū.


Pasākums tika rīkots sadarbībā ar Valmieras ūdeni, Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociāciju (LŪKA). Savukārt ūdens nozares cilvēkresursu kapacitātes stiprināšanas iniciatīvas ir rosinājusi aktivitātes Eiropas partneru konsorcijā “Profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbība profesionālās izglītības ekselences veicināšanai (PoVE Water – Scale-up)”.Kommentare


Archive
bottom of page