top of page

"Ēdienu gatavošana" un "Flīzēšana" finālisti

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2024 prasmju konkursā “Ēdienu gatavošana” no 12 konkursantiem vietu finālā ieguvusi Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jauniete Marta Putene. Savukārt prasmju konkursā “Flīzēšana” SkillsLatvia2024 finālā tehnikumu pārstāvēs Maksims Sadovs un Markuss Dāvis Ķuzis. 


SkillsLatvia 2024 fināls norisināsies 9. un 10. maijā Rīgā. Taču jau rīt – 14. februārī – pie mums Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā notiks prasmju konkursa “Mēbeļu izgatavošana” pusfināls.


Turam īkšķus par pusfinālistiem un jau gatavojamies finālam! Uzvar darītājs!


Prasmju konkursa “Ēdienu gatavošana” pusfināls norisinājās 7. un 8. februārī VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”. Konkursantiem bija jāveic trīs moduļi. Pirmajā modulī bija jāpagatavo aukstā uzkoda, izmantojot vismaz vienu siltapstrādes veidu un obligātos produktus - paliju, svaigus gurķus un mārrutkus. Otrajā modulī konkursantiem bija jāpagatavo pamatēdiens no veselas pīles, izmantojot divu veidu tehnikas un obligātos produktus – selerijas saknes un dzērvenes. Savukārt trešajā modulī jaunajiem pavāriem bija nepieciešams atpazīt dažādus produktus, augus un garšvielas. Visu trīs moduļu izpildei konkursantiem tika dotas 5 stundas un 30 minūtes.


Prasmju konkursa “Flīzēšana” pusfinālistus 8. februārī uzņēma Latgales Industriālajā tehnikumā. Konkursa laikā jaunajiem speciālistiem 6 stundu laikā bija jāveido raksts no flīzēm, vadoties pēc rasējuma, tā izmēriem un dotajām instrukcijām. Darba sākumā konkursantiem bija jāiepazīstas ar rasējumu un jāaprēķina minimālais nepieciešamo flīžu daudzums. Pēc tam bija jāpiegriež flīzes un jāveic to līmēšana, veidojot nepieciešamo rakstu. 
コメント


Archive
bottom of page