Tehnikumā iegūtais bija labs atspēriens manam karjeras sākumam

Jaunā gada iesākumā uz sarunu aicinājām visnotaļ aktīvu absolventu Dāvi Paegli. Dāvja izvēle par labu tehnikumam, nevis citai mācību iestādei, bijusi vienkārša: “Man patika ideja, ka reizē ar vidusskolas izglītību iegūšu arī profesiju. Tehnikumu izvēlējos, jo tur pirms manis mācījās radinieks, profesijā, kuru vēlējos apgūt arī es.” Dāvis tehnikumā absolvējis automehāniķa specialitāti. “Automašīnas vienmēr plīsīs!” saka Dāvis, taču nopietni ar motorizēto tehniku, kā viņš pats saka, niekojas jau no 11 gadu vecuma. “Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka gribu būt speciālists tieši tajā jomā,” piebilst jaunietis. Tādēļ arī Dāvis pārliecināts, ka viss tehnikumā apgūtais četru gadu laikā bijis noder

Aicinājums piedalīties radošajā izstādē "Sirsnīgie..."

Tehnikuma 1.-4.kursa audzēkņi aicināti piedalīties radošajā izstādē "Sirsnīgie..." ar mērķi attīstīt savas radošās spējas un prasmes, kā arī veicināt radošo darbību un grupas biedru sadarbību. Izstādes galvenais uzdevums ir izveidot vizuālu darbu ar savas grupas fotogrāfiju stilizētā rāmī, klāt pierakstot grupas nosaukumu. Izstādes nolikums pieejams ŠEIT. No 10.-28. februārim izstādē pieteiktie darbi būs apskatāmi Priekuļos 2.stāva foajē, Cēsīs 1.stāva foajē. Būs pārsteiguma balvas! Aicinām būt aktīviem un piedalīties!

SkillsLatvia 2020 finālistu vidū iekļūst Pārsla Puriņa

Prasmju konkursos “Restorānu serviss” un “Ēdienu gatavošana” noskaidroti tie dalībnieki, kuri jau aprīļa beigās cīnīsies par godalgām nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2020. Viņu starpā arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkne Pārsla Puriņa. Sagatavošanās procesā no dotajiem produktiem bija jāizveido uzkoda, pamatēdiens un deserts. Pārsla gatavoja foreles tartaru un kūpinātu foreli ar majonēzes mērci, gurķu rullīšiem; ceptu pīles krūtiņu ar ravioli, cidoniju burkāniem, plaucētiem sparģeļiem un ponzu mērci un šokolādes musu ar plaucētās mīklas standziņām, sarkanvīnā glazētiem ķiršiem un baltās šokolādes ganašu. Konkursa uzdevumi bija gan sarežģīti

Saņem apliecības neformālās izglītības programmās

Tehnikumā no 2019. gada 31. augusta mācības uzsākusi 91 nodarbinātā persona 8 izglītības programmās Eiropas Sociālā fonda projekta „Nodarbināto personu profesionālās” kompetences pilnveide 4. kārtas ietvaros. 13 izglītojamie, nokārtojot noslēguma pārbaudījumu, ieguva apliecības Neformālās izglītības programmā ”Koka izstrādājumu dizains, restaurācija”, kurā restauratora Jāņa Tolpežņikova vadībā apguva restaurācijas praktiskos paņēmienus. 14 izglītojamie ieguva zināšanas būvniecības darbu vadīšanas jomā, saņemot apliecības par Neformālās izglītības programmas „Mūsdienīga būvniecības procesa vadīšana” apguvi. Savukārt 26. janvārī noslēdzās mācības Neformālās izglītības programmā „Mēbeļu restaur

Būt vadošajiem Latvijā

Šodien, 24.janvārī, Cēsu laikrakstā "Druva" lasāma intervija ar tehnikuma direktoru Artūru Sņegoviču par būšanu skolas vadībā gan pārmaiņu laikā, gan tagad ikdienā. Pilnu interviju iespējams lasīt ŠEIT.

Dizaineri apmeklē RTU Dizaina laboratoriju

Tehnikuma mēbeļu un apģērba dizaina 2.kursa audzēkņi pasniedzējas Elīnas Bušmanes vadībā šonedēļ viesojās Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina un tehnoloģiju institūtā, kā arī RTU dizaina fabrikā. Šis brauciens deva jauniešiem iespēju iepazīties ar universitātes studentu dizaina darbiem un projektiem, uzzināt par inovatīvu ideju realizēšanas iespējām, prototipu radīšanas procesu, ka arī par izglītības iespējām tālāk.

Ēno PROFESIJU tehnikumā!

Šogad "Ēnu dienā 2020", 12. februārī, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums 9.klases skolēniem dod iespēju iepazīties ar tehnikumu un piedalīties praktiskajās nodarbībās, kurās apgūst tehnikumā piedāvātās profesijas. Šī ir jauna un īpaša iespēja, jo katrā no profesijām dalību Ēnu dienā apstiprināsim 2 skolēnus, izvērtējot viņu motivāciju piedalīties. Vērtēšanas kritēriji: 1. Radoša pieeja motivācijas "vēstules'' rakstīšanā (3 punkti); 2. Spēja īsi noformulēt savu domu līdz 240 rakstzīmēm (3 punkti); 3. Pamatojums, kāpēc tieši Tevi mums vajadzētu apstiprināt dalībai (3 punkti). Pieteikšanās un motivācijas vēstules aizpildīšana dalībai Ēnu dienā iespējama ŠEIT. Pieteikumus gaidīsim līdz 6

“Nāc uzspēlēt!” galda spēļu nedēļa bibliotēkā Priekuļos

Janvāra mēnesi noslēgsim un februāri iesāksim bibliotēkā Priekuļos ar Galda spēļu nedēļu „Nāc uzspēlēt!” no 27. janvāra līdz 6. februārim. Šī ir lieliska iespēja ik vienam kopā ar savu grupu, ar audzinātāju, ar skolotāju, draugiem, pēc dienas grūtā mācību cēliena interesanti un vienlīdz intelektuāli atpūsties un pavadīt laiku. Bibliotēka saka lielu paldies skolēnu pašpārvaldei, kas piekrita aktīvi atbalstīt šo pasākumu! Atslodzei piedāvājam uzspēlēt tādas spēles kā Monopoly, Aliass, Riču–raču, Cirks, dambrete, šahs, novuss, kā arī dažādas erudīciju spēles par vidi, par Latviju u.c. interesantas spēles, kuras ļaus pārbaudīt sevi asprātībā un arīdzan ātrā domāšanā. Savukārt otrdien (28. janvār

Futzāla turnīrs Priekuļos! PIESAKIES!

Audzēkņi aicināti piedalīties tehnikuma organizētajā FUTZĀLA turnīrā, kas norisināsies Priekuļu sporta kompleksā. Sacensību pirmā kārta notiks 2020.gada 28.janvārī tehnikuma sporta zālē Priekuļos plkst. 17:50. Nākamās kārtas tiks paziņotas pēc pirmās kārtas. Komandas pieteikumā jāmin ne vairāk kā 10 spēlētāji. Uz laukuma komandu veido 4 + 1 vārtsargs spēlētāji, visi no vienas grupas. Pieteikšanās līdz 27.01.2020. plkst. 19:00 pie futbola pulciņa skolotāja Jāņa Olengoviča. Sacensību nolikums pieejams ŠEIT. Pieteikums (izprintējams) pieejams ŠEIT.

Par godu Cēsu arodu skolas 100 gadu jubilejai "Latvian Voices" koncerts

Šonedēļ, atzīmējot Cēsu arodu skolas 100 gadu jubilejas mēnesi, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā ar lekciju - koncertu viesojās vokālā grupa "Latvian Voices". Pasākuma laikā bija iespēja uzzināt par a capella dziedāšanas rašanos, pasaules atpazīstamākajām grupām, kas dzied šajā mūzikas stilā, kā arī klātienē dzirdēt burvīgu dziesmu izpildījumu. Grupas dalībnieces ne tikai izpildīja pasaulē un Latvijā populāras dziesmas, bet arī pastāstīja, ka ar savām balsīm kā vienīgo mūzikas instrumentu, ir radījušas individuālu vokālo muzicēšanas stilu, kurā savijas dažādu tautu etniskās mūzikas intonācijas, latviešu tautas mūzikas nokrāsas ar tradicionāliem kormūzikas un popmūzikas elementiem. S

IZM pateicība par ieguldījumu neformālajā izglītībā

Tehnikums šonedēļ Izglītības un zinātnes ministrijas balvas labākajam 2019. gada pieaugušo neformālās izglītības sniedzējam pasākumā saņēma PATEICĪBU par nozīmīgu ieguldījumu pieaugušo neformālās izglītības procesa veicināšanā un kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā! Pieaugušo neformālās izglītības balvu “Saules laiva” šogad saņēma Latvijas Nacionālā bibliotēka!

Attīstīs 6 jaunas biznesa idejas

Priecājamies par 16 aktīviem Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums audzēkņiem, kuri ar radošām biznesa idejām un mērķiem tās īstenot, vakar 15.01. satikās, lai uzsāktu savus pirmos soļus ideju īstenošanā. Kopā tika “pieslīpētas” 6 idejas un turpmāk jaunieši darbosies 2-5 cilvēku komandās, lai jau līdz pavasarim viņu produkti nonāktu pārdošanā. Uz nākamo nodarbību, 22.01. plkst. 16:00, var pievienoties jaunieši, kuri netika uz pirmo tikšanos! Foto no pirmās nodarbības skaties ŠEIT.

Basketbolā jauniešiem - 5.vieta

71. tradicionālais basketbola turnīrs vidējo izglītības iestāžu jauniešiem, kas notika Rūjienā no 10. līdz 11.janvārim izcīnīta 5.vieta.

Jaunieši piedalās informātikas olimpiādes novada kārtā

2020.gada 14.janvārī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā notika Latvijas informātikas olimpiādes novada kārta. Tajā piedalījās audzēkņi no IP17, IP18 un IP19 kursa. Lai atrisinātu uzdevumus, nepieciešamas ne tikai programmēšanas prasmes, bet arī labas matemātikas zināšanas un loģiskā domāšana. Paldies audzēkņiem, kuriem pietika pacietība un vēlme risināt uzdevumus!

Sacensībās armrestlingā 3.vieta

LR profesionālās izglītības 30.sporta spēļu sacensībās armrestlingā jauniešiem Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumam 3.vieta! Lepojamies un sveicam!

Darbu sāks SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMU pulciņš

Trešdien, 15.janvārī, angļu valodas 306.kabinetā, Cēsu ēkā, darbību sāks "SKOLĒNU MĀCĪBU UZŅĒMUMU" pulciņš. Pulciņā darboties aicināti jaunieši, kurus interesē savas biznesa idejas īstenošana, ir sapnis par savu produktu vai pakalpojumu un vēlēšanās sadarboties, iegūt pirmo peļņu! Pirmajā nodarbībā pieredzē ar uzņēmējdarbību saistītos jautājumos dalīsies TET Jauno biznesa pakalpojumu vadītājs Toms Stālmans un biznesa konsultants no "WeGotSomething.com" Kristiāns Rutkovskis.

Pārmaiņas, kas vērstas uz attīstību

Par pirmo mācību pusgadu, padarīto un nākotnes plāniem Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā apkopojums izdevuma "Priekuļu novada vēstis" janvāra numurā. Pilnu rakstu iespējams lasīt ŠEIT.

KSIM „Cēsis 2020”

2020.gada 9.janvārī IP19 un IP17 grupas tehnikuma audzēkņi piedalījās komandas sacensībās matemātikā un informātikā KSIM „Cēsis 2020”. KSIM ir Komandu Sacensības Informātikā un Matemātikā vidusskolēniem. Komandu veido 3 dalībnieki, kas ir vidusskolas vai skolēnu interešu/mācību pulciņu/kursu audzēkņi. Paldies audzēkņiem par atsaucību un piedalīšanos!

Tehnikums pārstāvēts TV spēlē "Gudrs Vēl Gudrāks"

8. janvārī Latvijas Televīzijas spēles “Gudrs vēl Gudrāks” 10.klašu grupas dalībnieku sacensības atklāšanas 1.raidījuma filmēšanā mūsu skolu pārstāvēja TP19 kursa audzēknis Romualds Romanovskis, līdzi ņemot latviešu valodas skolotāju un grupas audzinātāju Daci Gabrišu, kā arī kursabiedrus – atbalstītājus. Romualds ir pirmais, kurš spēlē pārstāv tehnikumu, jo tradicionāli spēlē ir piedalījušies pamatskolu, vidusskolu, ģimnāziju skolēni. Kā stāsta Romualds, bijis ļoti priecīgs par iespēju piedalīties spēlē, lai gan gūtais punktu skaits nebija liels, ir gandarīts par piedalīšanos, pieredzi un pavadīto laiku. Lielu paldies par materiālo, tehnisko un morālo atbalstu Romualds un TP19 kurss un grup

Jaunie dizaineri smeļas iedvesmu Siguldā

Tehnikuma AD18 grupa šonedēļ devās apciemot biedrību “Cerību Spārni” sociālajā uzņēmumā "Visi var" Siguldā. Stāsta skolotāja Ilze Brokāne: "Iepazināmies ar biedrības darbu, ražotnēm, radošajām darbnīcām un sociālā uzņēmuma darbību. Viesošanās mērķis ir smelties iedvesmu, lai šī mācību gada laikā radītu jaunas produktu idejas, ko pēcāk "Cerību spārni" varētu realizēt jau savām vajadzībām."

Jaunākie raksti

VTDT

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126

Telefons/fakss 641 30602, e-pasts: info@vtdt.edu.lv

uzdevumi_round_400x400px.png