top of page

Viesi no Somijas un Igaunijas

No 17. līdz 21. aprīlim Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā viesojās strartēģiskās partnerības projekta “NextSteps@TechVET” viesi no Kouvola un Tavastia tehnikumiem Somijā, kā arī no Tallinas tehnikuma.

Uzņēmām 12 jauniešus un 6 skolotājus, kuri piecu dienu laikā iepazina mūsu izglītības procesus un infrastruktūru, piedalījās mācību stundās kopā ar VTDT jauniešiem, apmeklēja tehnikuma sadarbības uzņēmumus auto jomā - “Autogars” Cēsīs un “Mūsu Auto Valmiera”.


Vizītes mērķis - parādīt viesiem, kā mūsu tehnikumā auto jomas skolotāji sadarbojas ar uzņēmumiem, kā veic sarunas pirms prakses un kāda sadarbība ir tās laikā, kā motivē jauniešus, kā arī apmeklēt auto jomas uzņēmumus un iepazīt senatnīgās Cēsis, dodoties ekskursijā pa viduslaiku pili.


Esam patiesi gandarīti uzņemt ciemiņus, lai kopā aktualizētu auto jomas nozīmi tehniskajā izglītībā, kā arī, lai mūsu “Mācīšanās vēstniekiem” jeb Learning ambassadors būtu iespēja dalīties ar pieredzi ar kolēģiem no citām valstīm. Uzņemšana bija īpaša, jo, projekta ietvaros, sadarbojoties ar konkrētajiem tehnikumiem Somijā un Igaunijā, esam ciemojušies arī pie viņiem. Novērtējam šādu ilgtermiņa sadarbību un organizāciju iepazīšanu, uz kurām mūsu jaunieši nākotnē varētu doties īstenot savu Erasmus+ praksi.


Liels paldies sadarbības partneriem “Autogars” Cēsīs un “Mūsu Auto Valmiera” - tieši uzņēmumu skatupunkts, reālās darba vietu vajadzības un mērķi var palīdzēt tehnisko izglītību Latvijā īstenot tā, lai katrs jaunietis, pēc tehnikuma absolvēšanas, ar gandarījumu strādātu sevis izvēlētajā nozarē.


“NextSteps@TechVET” projektu 2020-1-FI01-KA202-066596 “Līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma”.


Comments


Archive
bottom of page