top of page

Viesi no Gruzijas

Nedēļas garumā, no 20. - 26. maijam, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā uzņēmām ciemos profesionālās izglītības skolotājus no Gruzijas. Viesi bija ieradušies no dažādām Gruzijas skolām - Zestaponi pilsētas koledžas “Construct 2”, Jvari pilsētas “Lakada College”, Gori pilsētas “Gori Vocational College Gantiadi”, Kutaisi pilsētas “Akaki Tsereteli State University” un koledžas “Iberia”, Tbilisi “Gldani Vocational Education and Training Center” un Mestia pilsētas koledžas “Tetnuldi”.


Vairākas dienas viesi vēroja un piedalījās mūsu tehnikuma profesionālo priekšmetu pedagogu vadītajās mācību stundās, īpaši iepazīstot namdaru, apdares darbu tehniķu un elektrotehniķu profesiju. Plašākas izpratnes veidošanai par mācību un darba apstākļiem Latvijā, Gruzijas delegācijas pārstāvji apmeklēja arī tehnikuma sadarbības partneru, prakšu vietu uzņēmumus – SIA “Dores Fabrika”, SIA “Lode”, SIA “Wendi Modular”, SIA “Farads”, SIA “JGM”, z/s “Kliģēni”.


Protams, ciemiņus iepazīstinājām arī ar Latvijas kultūru un vēsturi, apmeklējot kultūrvēsturiskus objektus Cēsīs un tās apkārtnē.


Gruzijas profesionālo priekšmetu skolotāji ar lielu interesi un aizrautību iepazina Latviju, tehnikumu, izzināja mūsu mācību vidi un procesus. Ceram, ka gūtās zināšanas tiks vestas uz Gruziju, kur tās noderēs pārstāvēto mācību iestāžu un valsts profesionālās izglītības pilnveidošanā un attīstībā.留言


Archive
bottom of page