top of page

Tehnikumā iegūtais bija labs atspēriens manam karjeras sākumam

Jaunā gada iesākumā uz sarunu aicinājām visnotaļ aktīvu absolventu Dāvi Paegli.

Dāvja izvēle par labu tehnikumam, nevis citai mācību iestādei, bijusi vienkārša: “Man patika ideja, ka reizē ar vidusskolas izglītību iegūšu arī profesiju. Tehnikumu izvēlējos, jo tur pirms manis mācījās radinieks, profesijā, kuru vēlējos apgūt arī es.”

Dāvis tehnikumā absolvējis automehāniķa specialitāti. “Automašīnas vienmēr plīsīs!” saka Dāvis, taču nopietni ar motorizēto tehniku, kā viņš pats saka, niekojas jau no 11 gadu vecuma. “Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka gribu būt speciālists tieši tajā jomā,” piebilst jaunietis. Tādēļ arī Dāvis pārliecināts, ka viss tehnikumā apgūtais četru gadu laikā bijis noderīgs. “Jebkurš no tehniskajiem priekšmetiem un tajā apgūtais aizpilda nelielu daļu manas ikdienas darbu. Atbildīgs darbs un labs kontakts ar skolotājiem man deva iespēju piedalīties arī Erasmus+ projektā un praktizēties SCANIA centrā un galu galā iegūt labu darbu uzreiz pēc skolas beigšanas. Uzskatu, ka tehnikumā iegūtais bija labs atspēriens manam karjeras sākumam. Es teiktu, ka mana iegūtā profesija un pašreizējais darbs ir saistīti ļoti lielā mērā!”

Dāvis jau trīs gadus strādā Toyota Material Handling Balticuzņēmumā. “Esmu mehāniķis/inženieris, kas strādā ar iekrāvējiem, kas aprīkoti ar gāzes, dīzeļa, elektro dzinēju. Veicu visu veidu darbus, sākot ar parastām apkopēm, līdz nopietniem remontiem ar praktiski jebkuru mezglu attiecīgajā tehnikā. Man šis darbs patīk. Atbildība, protams, ir ļoti liela. Cilvēki strādā ar šo tehniku, ceļ lielus svarus, slodzes ir pamatīgas, tāpēc tehnikai ir jābūt drošai.”

Jautāts atcerēties tehnikuma ārpusstundu laiku, Dāvis saka, ka foršākās atmiņas saistoties ar dzīvi kopmītnēs. “Dažreiz pat jokoju, ka varētu vēlreiz uzsākt vien mācības tur, lai padzīvotu kopmītnēs. Tā ir īstā dzīves skola iesācējiem - komunikācijas prasmes, jauni draugi, kopīgi pasākumi, arī izklaides.”

コメント


Archive
bottom of page