top of page

Rudens krāšņums Cēsu vēstures un mākslas muzejā

Šī gada 6.oktobrī UK20 grupas izglītojamie un profesionālo priekšmetu skolotāja

Inese Dedumeta devās uz Cēsu vēstures un mākslas muzeju, kur jaunieši paplašināja zināšanas par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un izzināja viduslaiku vēstures posmu 13.-16.gs.


Izglītojamo vērtējums par piedzīvoto:

Lāsma: “Bija ļoti interesanti apskatīt pili no iekšpuses, jo to nekad nebiju redzējusi.

Visvairāk man patika interaktīvā istaba, gides tēmai un apkārtnei pieskaņotais

apģērbs, lukturīši ar svecītēm, kas piešķīra pasākumam “odziņu”, kā arī skats caur

augstajiem torņa logiem uz Cēsīm. Jauna pieredze bija kāpt pa tik šaurām, stāvām un reibinošām trepēm. Lieta, ko ieguvu no šīs ekskursijas ir interesantie vēstures fakti, ko stāstīja gide, kā piemēram par krusta pieminekli. Darbinieku attieksme pret klientiem bija profesionāla, darbinieku darba apģērbs bija atbilstošs. Interjers bija ļoti piesaistošs, uzskates līdzekļi bija gudri izvietoti, ļoti atbilstoši un ieinteresējoši. Vasarā labprāt aizbrauktu tur vēlreiz ar ģimeni un draugiem.”


Elizabete: “Es muzejā un Cēsu pilī biju pirmo reizi. Man ļoti patika muzejs, tā

interjers. Man, kā topošajam klientu apkalpošanas speciālistam, bija interesanti vērot kā ar mums sarunājās muzeja darbinieki. Pati pils ekskursija man likās ļoti aizraujoša un interesanta. Ekskursiju vadīja pils gide, kas bija tērpusies viduslaiku sieviešu elegantā kleitā, kas piešķīra viņas stāstījumam neparastu, īpašu atmosfēru. Īpaši man atmiņā palika attēlotās interaktīvās projekcijas uz pils mūriem, tās izskatījās ļoti iespaidīgi un uz brīdi lika man aizceļot laikā. Kopumā ar ekskursiju esmu ļoti apmierināta.”


Aleksa: “06.10.2021. bijām Cēsu vēstures un mākslas muzejā, pils kompleksā. Gide

mums pastāstīja interesanti par pils kompleksa vēsturi, tai piedzīvoto. Kopumā man šī ekskursija ļoti patika. Vasarā došos atkal, jo bija ekspozīcijas kas bija slēgtas.”


Liāna: “Man ļoti patika pils gides viduslaiku tērps, tas piedeva ekskursijai īpašu šarmu. Es uzzināju daudz jaunas lietas par to, kas pilī kādreiz notika.”


ความคิดเห็น


Archive
bottom of page