top of page

POVE Water projekts Nīderlandē

No 18.septembra līdz 1.oktobrim Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma komanda - Sintija Rubene, Diāna Antonova, Edgars Kristiāns Prokofjevs, Miķelis Teterovskis un skolotāja Ilona Kazaka - pavadīja POVE Water projektā Nīderlandē.


Projekta pirmajā nedēļā notika iepazīšanās vienam ar otru, jo uz projekta norisi bija ieradušies dalībnieki no Čehijas, Maltas, Igaunijas, Latvijas un Nīderlandes. Notika lekcija par ūdens sistēmu Nīderlandē un tās uzturēšanu. Dalībnieki veica ūdens sastāva noteikšanu un pētīšanu, apmeklēja sūkņu staciju.


Otrajā nedēļā komandas darbojās laboratorijā, pētot un analizējot tika uzsākts darbs pie aktivizēto dūņu attīrīšanas. Tāpat dalībnieki devās uz ūdens attīrīšanas staciju, kur bija iespēja izzināt attīrīšana procesus. Pēc ekskursijas norisinājās lekcija par mikrobioloģiskajiem procesiem un kvalitātes kritērijiem notekūdeņos. Noslēgumā katra komanda prezentēja divu nedēļu laikā veiktā pētījuma rezultātus, šajā laikā piedzīvoto un apgūto.


Sintija Rubene par projektu: “Projekts bija lieliska iespēja iepazīt jauniešus no citām valstīm un izzināt, kā viņu valstīs notiek ūdens tēmas attīstība. Tika iegūti jauni kontakti, jauni sadarbības partneri. Kā arī liels pluss projektam ir tas, ka attīstījām angļu valodas zināšanas. Neskatoties uz intensīvo darbu, liels prieks bija par iegūtajām zināšanām, kā arī iespēju aplūkot Nīderlandes dabu, ēkas un izbaudīt brīvo laiku citādā, pavisam savādākā gaisotnē!”Comments


Archive
bottom of page