top of page

Pēc pieredzes un iedvesmas

Saulainajā 5.jūnija sestdienā tehnikuma LAn20-9 grupas audzēkņi devās izzinošā mācību ekskursijā, iepazīstot dažādas augkopības produkcijas audzēšanas, uzglabāšanas, pārstrādes un realizācijas iespējas. Uzņēmuma Baltic Seaberry īpašnieks Rihards Iekļavs, kurš ir viens no lielākajiem smiltsērkšķu un cidoniju audzētājiem Baltijas valstīs, dalījās saimniekošanas pieredzē un izrādīja ogu sagatavošanas tehnoloģiju un saldētavas.


Ar lielogu dzērveņu bioloģisko audzēšanu 24ha platībā Laugu purvā iepazināmies ZS Gundegas, kur saimniece Lauma Špate ne vien rādīja ogu saudzīgas pārstrādes iespējas, bet arī ļāva mūsu mēlēm un vēderiem pārliecināties par produkcijas garšu un vērtību.


Savukārt agronoms Guntars Dzērve mūs aizrāva ar atraktīviem stāstiem par dzīvi un biznesu savā saimniecībā “Augusta zemenes”, kur saldās ogas izaudzē divas reizes sezonā.


Tikāmies arī ar Slieku audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Rihardu Pulturu un izpētījām slieku audzēšanu - jo bez vermikopmosta un humīnvielām izaudzēt vērtīgu augu produkciju ir neiespējami.


Dienas gaitā pārliecinājāmies, ka saimnieki labprāt dalās zināšanās un atklāti runā par pieļautajām kļūmēm un problēmām. Svarīga bija arī jauniešu interese, jautājumi un vēlēšanās gūt jaunu pieredzi. Mums izdevās!Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma

skolotāja Sarmīte Audere,

agronomija

Comentarios


Archive
bottom of page