top of page

Nāc līdzi, ejam mežā!

26. aprīlī Cēsu novada Priekuļu apvienības pārvalde aicināja skolēnus un skolotājus uz tradicionālo meža dienas pasākumu "Nāc līdzi, ejam mežā!", kas norisinājās slēpošanas un biatlona centra "Cēsis" teritorijā.


Pasākuma laikā bērni un pieaugušie brīvā dabā, tieši mežā, iepazina ar mežu saistītos procesus 17 izglītojošās pieturās.


Divās no pieturām pasākuma apmeklētājus sagaidīja arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jaunieši un skolotāji. 🪵Namdaru pieturā “Dari pats” varēja izmēģināt roku koka zāģēšanā, naglas dzīšanā kokā, kā arī koka sugu noteikšanā. 🪺Savukārt mēbeļu galdnieki aicināja uz putnu būrīšu darbnīcu “Katram putnam savu māju” un koka spēlēm. Apmeklējot visas meža pieturas, takas noslēgumā tehnikuma topošie pavāri piedāvāja nobaudīt pavasara zupu un pašu cepto maizi.


Pasākuma laikā ļāvām ne tikai izzināt koka īpašības un tā izmantošanas iespējas, bet arī aicinājām padomāt par klimata neatliekamo situāciju - mežs ir nozīmīgs klimata pārmaiņu mazinātājs, un arī tas cieš no negatīvajām klimata pārmaiņām. Jau no mazotnes veidojot izpratni par dabas procesiem, ilgtspējīgu dzīvesveidu, kopīgi varam ietekmēt klimata pārmaiņu norisi.


Comments


Archive
bottom of page