top of page

Mērķtiecība un pozitīvisms

Tā kā OKTOBRA vienojošā tēma ir par labajiem darbiem un par skolas iesaistīšanos vietējās sabiedrības aktivitātēs, uz ekspresinterviju aicinājām vietējo absolventu Reini Reķi, kurš aktīvi darbojas un strādā tepat Cēsu pusē.


Reinis tehnikumā ieguvis agrouzņēmuma komercdarbinieka kvalifikāciju. Jau pašā sarunas gaitā atklājas Reiņa neatlaidība un mērķtiecība, jo jautāts, kas ietekmēja izvēli par labu mācībām tehnikumā, viņš atbild, ka nav vēlējies doties mācīties tālu prom no mājām, taču sagadījies arī tā, ka vēlamajā – komerczinību kursā ar pirmo piegājienu nav sanācis iekļūt. “Stājos uz komerckursu, bet mani nepaņēma. Tad gadu nomācījos pie lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem un jau nākamajā gadā sāku no jauna, bet nu jau izvēlētajā komerczinību kursā”, stāsta Reinis.


Jautāts par vērtīgākajām prasmēm un zināšanām, kas apgūtas mācību procesā, Reinis izceļ prasmi prezentēt gan sevi, gan savas idejas un lietišķās etiķetes apguvi. Ļoti noderīgas izrādījušās arī grāmatvedības priekšzināšanas, kas pēcāk noderējušas dibinot un vadot pašam savu pirmo uzņēmumu IK “Cēsu Peintbola Parks” vēl tikai mācoties tehnikumā.


Un jāteic, ka profesijas un mācību iestādes izvēle absolventam bijusi veiksmīga, jo pēcāk atvērts jau otrs uzņēmums SIA “IR Dārzs”. “Šobrīd vadu uzņēmumu IK “RR Agency” un esmu ZS “Kliģeni” vairumtirdzniecības vadītājs. Aktīvi darbojos mākslas industrijā, spēlēju bungas, vadu pasākumus un organizēju firmu pasākumus un banketus,” par savu šī brīža nodarbošanos stāsta absolvents.


Neiztrūkstoši skola nav tikai mācības un lūgts atcerēties visspilgtākos iespaidus no tehnikuma laikiem, Reinis saka: “Man tehnikuma laiks ļoti patika un atceros to ar smaidu, sākot ar kursa pirtīm un beidzot ar gulēšanu skolas solā!”


Un visbeidzot jautāts par labu darbu nozīmi dzīvē un sabiedrībā, absolvents saka: “Es savu dzīvi saistu ar labiem darbiem! Braukāju pa Latvijas skolām un mēģinu jauniešus iedvesmot un motivēt! Neko nemācu, bet pastāstu savu stāstu un tad viņiem ir iespēja klausīties, uzzināt un izlemt vai kaut ko mainīt vai nē. Regulāri piedalos labdarības projektos. Dodos arī uz cietumiem un labošanas darbu vietām ar savu stāstu un arī muzikālajām performancēm!”


Foto no personīgā arhīvaComments


Archive
bottom of page