top of page

Jumtu dienas 2024

17. un 18. maijā, sadarbībā ar Latvijas Jumiķu apvienību, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Priekuļos notika “Jumtu dienas 2024”.


Pasākumā piedalījās Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma 3. kursa namdari. Paralēli norisinājās gan meistarklases jauniešiem, gan 29. Pasaules Jauno jumiķu čempionāta Latvijas atlases posms. Kategorijā “piekārtās jeb ventilējamās fasādes” uz pasaules čempionātu Austrijas pilsētā Insbrukā (12.-15.11.2024.) gatavosies BN20 grupas izglītojamie - Reinis Feldmanis un Markuss Enijs Aļļēns, kuri šobrīd ir praksē Nīderlandē, uzņēmumā “CMDB”, kas specializējas fasāžu montāžā.


Jaunajiem profesionāļiem abas dienas bija iespēja līdzdarboties dažādu jumta segumu, kā arī piekārtās fasādes ieklāšanā. Topošie speciālisti uz stendiem uzlika dakstiņu jumtu ar iestrādātu jumta logu, slānekļa jeb dabīgā šīfera jumtu, tērauda jumtu ar “click” savienojumu, apguva PVC membrānas kausēšanas prasmes ar Wolfin membrānu un ieklāja keramisko fasādi. Jauniešiem palīdzēja sava amata meistari Jānis Kaža, Armands Liede, Ilmārs Jurjāns, Juris Skrebelis, Valdis Vucāns, Aleksandrs Gusevs, Juris Ekhards, Hardijs Tučs, Jūlijs Krēsliņš un Imants Lukševics.


Vērtīgi pavadītas divas dienas, kurās gūta praktiskā pieredze un iemaņas. Tāpat visi dalībnieki varēja priecāties par noderīgām balvām no pasākuma atbalstītājiem VELUX Latvia, FAKRO,  ESSVE Latvia, DEWALT pārstāvja uzņēmuma LIC Gotus, Balex Metal Latvija.


Paldies Latvijas Jumiķu apvienībai, sponsoriem un atbalstītājiem par ilggadējo sadarbību!
Comments


Archive
bottom of page