top of page

Svētki programmai "Erasmus+"

35.dzimšanas diena. Tas ir daudz vai maz?


Šādu apaļu jubileju šogad atzīmē Eiropas Savienības programma “Erasmus+”, 2022.gadu iezīmējot arī kā Jaunatnes gadu.

Studentu prakses ārzemēs, jauniešu apmaiņas programmas, darba ēnošanas un kursi - tā ir tikai daļa no iespējām, kuras kopā ar svešvalodu apguvi, jaunām draudzībām, ceļojumu iespaidiem, dažādības iepazīšanu un citu kultūru izpratni, iegūst programmas dalībnieki.

Šogad jau 25 Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jaunieši bijuši mācību praksēs Austrijā, Portugālē, Spānijā un Vācijā. Praksēs apgūtas iemaņas tādās profesijās kā "Apģērbu dizains", "Programmēšana", "Ēdināšanas pakalpojumi" u.c.


Direktora vietniece projektu, praktiskās apmācības un starptautiskās sadarbības jomā Kristīne Krodziniece: "“Erasmus+” ir fantastisku iespēju kopums - profesionālo prasmju pilnveidošana, citu skolu labās prakses izzināšana un varbūt pat pārnese uz mūsu tehnikumu. Tā ir iespēja mācību materiālu pilnveidošanai, kontaktu dibināšanai, citu valstu kultūras, tradīciju iepazīšanai un vēl daudz, daudz citu iespēju. Tikai jāvēlas šīs iespējas jēgpilni izmantot."

Projektu vadītāja Terēze Stālmane: "Projektu jomā darāmā ir daudz - šķiet, ka ar katru dienu iespēju un piedāvājumu kā iegūt pieredzi ārzemēs, kļūst vairāk. Mums tikai jāprot apzināt šīs iespējas, pielāgot tieši mūsu audzēkņiem un skolotājiem. Kad tas sanāk - gandarījums ir neaprakstāms! Šogad piedāvājām iespēju ne tikai tehnikuma jauniešiem, bet arī pieaugušo izglītības jomas skolotājiem un darbiniekiem, apgūt jaunas prasmes kursos ārzemēs. Šī ir iespēja, kuru attīstīt un aktualizēt arī šajā mācību gadā. Mūsu tehnikuma vīzija ir kļūt par Eiropas līmeņa profesionālās izglītības izcilības centru. Tāpēc, lai sasniegtu šo vīziju, ir svarīgi, ka gan audzēkņi, gan skolotāji, īpaši profesionālās izglītības jomā un pieaugušo apmācībā strādājošie, ir ieguvuši Eiropas pieredzi. Doties mācībās, apskatīt profesionālās izglītības iestādes darbu un ikdienu citā valstī, ir noderīgi profesionālajai izaugsmei, kā arī mums katram kā cilvēkam. Esmu pārliecināta, ka ar “Erasmus+” projektu starpniecību varam veicināt iekļaujošu, daudzveidīgu, tolerantu un demokrātisku sabiedrību - ja šīs vērtības nesīs mūsu pedagogi un darbinieki, arī jaunieši tās mācīsies un izpratīs."
Comments


Archive
bottom of page