top of page

Ekoskolu Ziemas forums 2023

Februāra pēdējā nedēļas nogalē Valmieras 2.vidusskolā notika Ekoskolu Ziemas forums 2023. Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu šajā pasākumā pārstāvēja 2.kursa pavāre Sintija Rubene.


Ekoskolu Ziemas forums ir izglītojošs un pieredzes apmaiņas pasākums, kur jaunieši un pedagogi piedalās vides aizsardzību un izglītību saistītās apmācībās un praktiskās nodarbībās. Pasākumā tika pievērsta uzmanība ar vidi saistītām tēmām – klimata pārmaiņām, aprites ekonomikai, ilgtspējīgai mobilitātei un pārtikas sistēmai, kā arī citām Ekoskolu tēmām, sniedzot iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu un videi draudzīga dzīvesveida veicinošām aktivitātēm izglītības iestādē un tās apkārtnē.


Sintija stāsta, ka foruma laikā jauniešiem bija jāizdomā risinājums par to, kā mudināt sabiedrību patērēt ilgtspējīgu pārtiku.

“Ar komandu izdomājām risinājumu, ka ikviens skolēns skolā brīvprātīgi iesaistās mikrozaļumu un dārzeņu audzēšanā. Un pēc tam izaudzētos produktus skolas ēdnīcā izmanto ēdienu gatavošanā. Tādā veidā ietaupot resursus, nepērkot dārzeņus veikalā, bet gan tepat izaudzējot.”


Foruma laikā izskanēja daudz jaunu un labu ideju. Bet pats galvenais – rīkoties un realizēt šīs idejas, lai kopīgi uzlabotu vidi!
Comments


Archive
bottom of page