top of page

Ar un par ūdeni

22. martā visā pasaulē tiks atzīmēta starptautiskā ūdens diena. Tāpēc, lai pastiprināti pievērstu uzmanību ūdens tēmas aktualitātei, apzinātos ūdens vērtību un nepieciešamību to taupīt un nepiesārņot, uz Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu (VTDT) aicinājām Cēsu novada 5.-9. klašu skolēnus, lai kopīgi piedalītos radošajā darbnīcā “Zinātniskā kafejnīca “Ar un par ūdeni””.


Šeit viss bija kā īstā kafejnīcā – diskusijas, uzkodas un glāze ūdens. Šoreiz gan ūdeni lietoja ne tikai uzturā, bet arī to pētīja. Jaunieši veica eksperimentus, pilnveidojot zināšanas par dažādiem ķīmiskiem un fizikāliem procesiem, gan arī, prāta iekustināšanai un zināšanu atsvaidzināšanai, piedalījās jautājumu un atbilžu sesijās. Pasākuma noslēgumā tā dalībnieki devās uz Cēsu ūdens attīrīšanas iekārtām.


Paldies par līdzdarbošanos jauniešiem no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Straupes pamatskolas, Stalbes pamatskolas un Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolas.


Īpašs paldies tehnikuma fizikas skolotājai Mārītei Vītolai par interesanto un darbīgo pēcpusdienu, kā arī VTDT pūtēju orķestrim par muzikālo sveicienu tehnikuma ciemiņiem.


Pasākums notika projekta PoVE Water Scale-up ietvaros.Comments


Archive
bottom of page