top of page

Apgūst spāņu valodu

Gatavojoties #Erasmusdienas 2023, kas notiks no 9. līdz 14.oktobrim visā Eiropā, atskatāmies uz šī gada vasaru, kuras laikā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pedagogi un darbinieki Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros pēc jaunām zināšanām devās pasaulē (Eiropā).


Kā tieši mēs Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā varam ietekmēt straujāku pāreju tieši uz Eiropas kultūrtelpas valodām un to apgūšanu?


Viens no risinājumiem ir konkrēti valodu kursi, kuru laikā dalībnieki apgūst ne tikai konkrēto valodu, bet arī metodes un tehnikas, kas nepieciešamas valodu apguvē kopumā. Lai šo īstenotu, VTDT skolotāja Terēze Stālmane devās uz Spānijas salu Tenerifi, kur apguva kursu “Intensīvā spāņu valodas apguve izglītības darbiniekiem”.


T.Stālmane: “Piedalīšanas Erasmus+ projektā pavēra iespēju jau iesākto spāņu valodu turpināt mācīties ļoti piemērotā vidē - gan veikalos, gan Tenerifes salā kopumā tā ir dominējošā valoda. Patiešām noderīgi bija iejusties “skolēna kurpēs” un izjust kā tas ir, kad esi nevis skolotājs, bet mācies kopā ar citiem. Ļoti noderīgas šķita metodes, kuras izmantoja kursu trenere - bija noderīgi mācīties gan pāros, gan grupu darbos - veidojot maršrutus, rakstot un prezentējot receptes, utt. Ļoti novērtēju iespēju būt un piedzīvot šo Erasmus+ pieredzi!”


Šīs mobilitātes ir iespējamas pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) skolu sektora projektam Nr.2022-2-LV01-KA122-ADU-000100780, ko īsteno Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums līdz 31.12.2023.Comments


Archive
bottom of page