top of page

5 iemesli, kādēļ mācīties VTDT

Tā ierasts domāt, ka jaunieši tradicionāli pēc pamatskolas beigšanas turpina mācības vidusskolā, tomēr tehnikums ir tikpat laba izvēle savam turpmākajam izglītības procesam.

Pirmkārt, tehnikumā četros gados iespējams vienlaicīgi apgūt gan vidējo izglītību, gan profesiju, salīdzinājumam ar vidusskolu, kuru absolvējot, iespējams iegūt tikai vidusskolas izglītību. Profesijas apguve vienmēr var kalpot kā plāns B, ja tomēr profesionālajā jomā gribēsies apgūt ko citu, proti, vienmēr būs iespēja strādāt apgūtajā profesijā, taču paralēli tam piepildīt citus sapņus.

Otrkārt, pēc veiksmīgas tehnikuma absolvēšanas ar daudz lielāku pārliecību par savu profesionālo ceļu iespējams turpināt mācības augstskolā. Jau šobrīd jaunieši, kas uzcītīgi mācījušies un pierādījuši sevi kā profesionāļus jau tehnikumā, saņem iespēju iestāties Latvijas Lauksaimniecības universitātē bez iestājeksāmeniem kokizstrādājumu izgatavošanas, koka izstrādājumu dizaina, ēdināšanas pakalpojumu, pārtikas produktu tehnoloģijas, viesnīcu pakalpojumu, tūrisma pakalpojumu un autotransporta nozaru specialitātēs.

Treškārt, tehnikums ir vieta, kur satiekas esošie un topošie profesionāļi. Esošie dalās pieredzē un zināšanās, bet topošie ar enerģiju un vēlēšanos apgūst profesiju, tādējādi padarot tehnikumu kā vietu par lielisku platformu jeb “ideju laboratoriju” pedagogu un jauniešu kopīgam darbam pie jaunām idejām, jauniem produktiem vai risinājumiem, ko piedāvāt nozarei.

Ceturtkārt, tehnikums ir īstā vieta, kur savu sākotnējo interesi par kādu sfēru, nozari vai profesiju var itin ātri pārbaudīt praktiski. Ja jaunietis ir atradis jomu vai īpašības, ar kurām sevi vislabāk izteikt, tehnikumā būs iespēja visātrāk pilnveidot sevi, augt kā personībai, kā profesionālim.

Piektkārt, tehnikums nenoliedzami norūda patstāvīgākai dzīvei – iemāca plānot laiku, plānot personīgo budžetu, kad saņemta stipendija, attīstīt prasmi komunicēt un sadarboties, rodot pārliecību par sevi un saviem spēkiem turpmākajā dzīvē.


Šogad savu izvēli par mācībām tehnikumā ir jau izdarījuši vairāk kā 250 jaunieši un kopumā VTDT mācīsies 750 jauniešu. Profesionālā izglītība un tās piedāvātās iespējas ir mērķtiecīgu, talantīgu un patstāvīgu jauniešu izvēle Nr.1.コメント


Archive
bottom of page