logonordplus-1.jpg
logo-hires2-1.png
logo_balts_uz_violeta (1).jpg

Mūsu partneri:

Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazija : http://www.zidinio.vilnius.lm.lt/

Työväen Akatemia : https://www.akatemia.org/in_english/

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums piedalās

Nordplus Horizontālās programmas projektā

"Basic Skills of Digital Age“

 

Projekta “Basic Skills of Digital Age“, NPHZ-2019/10048, kura darbības periods peredzēts 08/2019 - 08/2021, galvenais mērķis ir sagatavot mācību programmu, daļu materiālu un veikt aprobāciju pieaugušo izglītības programmai, kas pilnveidotu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pratību un ļautu vieglāk iekļauties vajadzībās, kas rodas, vēloties uzsākt mācības 21. gadsimta tehnoloģisko risinājumu situācijās. 

 

Projektā sadarbojas Somijas “Workers' Academy”, Lietuvas “Vilnius Zidinio adults' gymnasium” un “Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums” no Latvijas. 

 

Mācību moduļa sagatavošanai tiek izmantots Eiropas DigiComp2.1 struktūra un kompetenču pieeja, kas papildināta ar dalībvalstu prasmju nepieciešamībām. Papildus uzstādītajam mērķim, mācību moduļos liela uzmanība tiek pievērsta tehnoloģiju izmantošanas kompetencēm, kas saistošas kā pilsonim un sabiedrības loceklim.

 

Projekta īstenošana plānota trijos lielos ciklos un īstenošanas darba semināros, kur pirmais jau noritējis - programmas kopējā plāna sagatavošana, sasniedzamo rezultātu izvirzīšana. Noritēja dalībvalstu interešu saskaņošana un rezultātā saplānota daļa mācību moduļu, tajos sasniedzammo rezultātu, iegūstamo kompetenču un iekļaujamo tematu saplānošana. 

 

Posmā līdz otrajam darba semināram, kas notiks Latvijā (Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā), plānots noslēgt kursa plānošanu un veikt pirmo moduļu pilotēšanu - izmēģināšanu mācību grupā, lai tikšanās laikā varētu pārrunāt, kā programma uzlabojama, apmainītos ar pieredzi un noteiktu labākās prakses piemērus tās īstenošanai.

 

Pamatojoties uz starptautiskiem ceļošanas ierobežojumiem, projekta otrā posma jeb darba semināra īstenošana 2020.gada maijā pārcelta uz 2021.gada februāri. Tā kā lielākā daļa tikšanos noris videokonferencēs, projekts tiek īstenots un mācību temati testēti mācību stundu ietvaros. Projektā no katras dalībvalsts tiek iesaistīti IT jomas pasniedzēji, projektu vadītāji un pati mācību programma (tās daļas) testētas informātikas mācību stundu ietvaros.

 

Nordplus Horizontālās programmas vispārīgie mērķi:

  • uzlabot sadarbību izglītības jomā Ziemeļu un Baltijas reģionā;

  • vienot dažādās Nordplus programmas un nodrošināt jaunas un paplašinātas sadarbības iespējas;

  • atbalstīt inovatīvus, sarežģītus un rosinošus starpnozaru projektus;

  • atbalstīt sadarbību mūžizglītības kontekstā;

  • atbalstīt inovatīvus valodu projektus.


 

Terēze Stālmane, VTDT projektu vadītāja

tereze.stalmane@vtdt.edu.lv