top of page

Vējš mežģīnēs 2023

Liepāja, vējš un mežģīnes.. jeb starptautiskais tekstila nozares profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkurss – radošās darbnīcas "Vējš mežģīnēs 2023", kas norisinājās 25. un 26.maijā Liepājas Valsts tehnikumā.


Konkursā – radošajās darbnīcās piedalījās dalībnieki no deviņām Latvijas un Lietuvas profesionālajām izglītības iestādēm. Katras komandas sastāvā bija divi jaunieši un viens pedagogs. Uzdevums - no smalkākajām Lauma Lingerie dāvātajām mežģīnēm darināt krāšņus un radošus tērpus ar tēmu “Vējš mežģīnēs”.


Konkursa izaicinājumu pieņēma arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma topošās apģērbu dizainera asistentes – Sintija Bukša un Kristīne Liepiņa kopā ar skolotāju Diānu Nīmani.


Jaunietes ļāvās fantāzijai tērpa radīšanas procesā, modelēja un izgatavoja to. Tikmēr skolotāji iepazinās ar jaunākajām tehnoloģijām darbā ar mežģīnēm, adījumiem un elastīgiem materiāliem, apmeklēja 9. lielāko tekstila ražošanas ēku pasaulē - Lauma Fabrics, piedalījās meistarklasē par labas fotogrāfijas pamatprincipiem, kā arī diskusijā "Iedomāties. Radīt. Ietekmēt: ilgtspējīgas modes veidošana nākotnei", kurā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu pārstāvēja skolotāja Melita Žeļezcova un Diāna Nīmane.


Pēc divu dienu intensīvas darbošanās tika novērtēts komandu veikums, paziņojot trīs labākos! Un pavisam pārliecinoši - to starpā arī mūsu tehnikuma komandas tērps! Pēc konkursa jaunietes piedalījās arī īpašā foto sesijā.


Esam gandarīti par komandas rezultātu un priecājamies kopā ar konkursantēm par radoši pavadīto laiku un gūto pieredzi!
Comments


Archive
bottom of page