top of page

Sestā Profesiju atvērto durvju diena

Šīs nedēļas ceturtdienā, kas bija arī Lieldienu nedēļas Zaļā ceturtdiena, aizvadījām pēdējo Profesiju atvērto durvju dienu.


Zaļā ceturtdiena asociējas ar daudziem latviešu tautas ticējumiem par dabu un laikapstākļiem. Agrāk šie ticējumi bija nozīmīgi zemes apstrādātājiem, kas pēc dabas novērojumiem varēja prognozēt savus darbus. Gluži tematiski, šajā dienā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā sapulcējās topošie augkopības tehniķi un lauksaimniecības mehanizācijas tehniķi.


Jaunieši gan nevēroja laikapstākļus, bet iepazina abas tehnikumā apgūstamās lauksaimniecības nozares profesijas. Skaidrojām, kādi ir augkopības tehniķa jeb jaunākā agronoma darba uzdevumi, kādas ir mācības, apgūstamie priekšmeti, ar kādiem instrumentiem tiek strādāts, kā pēta augsnes sastāvu, u.c. Lielāka interese bija par lauksaimniecības tehniku – tur jaunieši iepazina graudu kombaina pamatuzbūvi, kā arī vēroja un izmēģināja paši darbošanos ar traktortehniku.


Priecājamies par jauniešu interesi šajās profesijās un gaidām 1.septembrī, lai uzsāktu mācības Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā!


Šī bija pēdējā Profesiju atvērto durvju diena. BET! 13.aprīlī gaidām VISUS uz VTDT Atvērto durvju dienu, kurā varēs ieskatīties gan profesijās, gan pašā tehnikumā un dienesta viesnīcās! Nāc viens vai kopā ar ģimeni un draugiem!

Pieteikšanās ir atvērta: ej.uz/VTDT-ADD.Comments


Archive
bottom of page