top of page

Projekta partneru tikšanās Viļņā

VTDT dalība Erasmus+ “Sadarbības partnerības profesionālās izglītības sektorā” projektā “BALTIC GREEN LEADERSHIP: VET Students as Agents of Change”


No 22. līdz 23.februārim Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma projektu komanda piedalījās sadarbības partnerības pirmajā sanāksmē Viļņā, Lietuvā. Klātienē bija iespēja satikties projekta partneriem no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas, lai uzsāktu projektu, kas turpināsies līdz 2025.gada nogalei.

Projekta tikšanās norisinājās pie viena no projekta partneriem - Viļņas tehnikumā “Vocational Education and Training Center Žirmūnai”.


Projekta pārstāve Terēze Stālmane par pieredzi Viļņā: “Patiesi noderīgi iepazīties ar projekta aktivitātēm un to ieviešanas plānu, kā arī iepazīt organizācijas, ar kurām sadarbosimies. Viļņas tehnikums “Žirmūnai” ir lielisks piemērs kā divu profesionālo izglītības iestāžu apvienošana veicinājusi tehniskās izglītības attīstību un prestižu. Tehnikums piesaistījis dažādu jomu profesionāļus kā skolotājus. Aptuveni puse no pasniedzējiem ir augstas klases profesionāļi savā jomā, kuri nodod savas zināšanas arī jauniešiem. Šeit redzama patiešām radoša atmosfēra un uz izaugsmi vērsts mācību darbs. Man ir prieks, ka projekta ietvaros strādāsim kopā ar partneriem, no kuriem varam mācīties un iedvesmoties”.


“Tā pat ļoti svarīgi, ka projektā fokusējamies uz dabai draudzīgām idejām, ko īsteno uzņēmumi mūsu reģionā - šī būs iespēja sadarboties ar uzņēmumiem un īstenot nākotnes mobilitātes tieši pie ilgtspējīgu un dabai draudzīgu ideju ieviesējiem. Plānojam apkopot idejas un intervēt uzņēmumus, cilvēkus, organizācijas, kuras ievieš aprites ekonomikas principus savā ikdienā un var būt piemērs arī tehnikumu skolotājiem un jauniešiem”.


Īstenojot projektu, plānojam sasniegt šādus mērķus:

1. Izstrādāt inovatīvas pieejas profesionālās izglītības jomā, ieviešot jaunas mācību metodes prasmju attīstībai ekonomikas, sabiedrības un darba tirgus vajadzībām.

2. Risināt vides un klimata problēmas, attīstot profesionālās izglītības skolotāju, pasniedzēju un vadītāju zaļās kompetences un profesionālās izglītības audzēkņu zaļās un daudzpusīgās prasmes.


Projekts tiek īstenots ES programmas Erasmus+ “Sadarbības partnerības profesionālās izglītības sektorā” projekta nr. 2022-1-LV01-KA220-VET-000089171 – P2 ietvaros.Comments


Archive
bottom of page