top of page

Pirmo reizi Cēsīs notiks “Zerotons” jeb “zero waste” biznesa ideju hakatons jauniešiem

Novembrī Cēsīs pirmo reizi norisināsies “Zerotons” jeb “zero waste” biznesa ideju maratons, kurā aicināti piedalīties novada jaunieši vecumā no 16 līdz 19 gadiem. Pasākuma mērķis ir attīstīt jauniešos “zero waste” domāšanu, atraisīt radošumu, lai veidotos idejas un risinājumi no blakusproduktiem, atlikumiem, kas radušies ražošanas procesā Cēsu novada uzņēmumos.

Hakatona laikā jaunieši kopā ar mentoriem radīs dizaina idejas un prototipus jaunu produktu izstrādei no uzņēmēju piešķirtiem mēbeļu/apģērbu/pārtikas ražotāju atgriezumiem, pārpalikumiem, blakusproduktiem.

Pasākumā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā piedalīsies un komandām ideju un prototipu izstrādē palīdzēs mentori no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Design Elevator, Tet u.c. uzņēmumiem.

Pēcāk komandas savas idejas vai prototipus prezentēs Cēsu uzņēmēju foruma ietvaros un tās vērtēs pasākuma organizatoru izveidota žūrija. Žūrijas pārstāvji vērtēs idejas vai prototipa potenciālu to komercializēt, idejas novitāti, aktualitāti tirgū, izvēlēto mērķa tirgu, eksporta potenciālu, komandas piedāvāto risinājumu produkta laišanai tirgū kā arī idejas attīstīšanas un īstenošanas plāna gatavību.

Pirmās vietas ieguvējs saņems 500 eiro lielu naudas balvu, ko nodrošina Cēsu novada pašvaldība. Pašu labāko ideju autoru apbalvošana notiks uzņēmēju noslēguma pasākumā.

Jauniešu komandas pasākumam aicinātas reģistrēties šeit:

Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubators, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums un Ruckas mākslas un izglītības centrs.
Comentarios


Archive
bottom of page