top of page

Noslēdzies valsts konkurss mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem

2022. gada 24. un 25. martā PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "SAULES SKOLA" norisinājās Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Konkursā piedalījās četrdesmit trīs audzēkņi, kuri profesiju apgūst Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādēs.


Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu konkursā pārstāvēja 1.kursa arhitektūras tehniķu grupas audzēknes Diāna Antonova un Marta Kaminska. Līdzi uz konkursu , atbalstīt un smelties pieredzi, devās skolotājas Dace Turciņa un Kristīne Rozenberga.


Šī gada Valsts konkursa tēma – vides dizains, iedvesmojoties no Lekorbizjē idejām par modulāro proporciju sistēmu un tās izmantojot konkursa uzdevumos vides dizaina problēmu risināšanā. Konkursa pirmajā kārtā jaunieši veica doto uzdevumu – veidoja telpisku elementu sistēmas – objektus, mēbeļu sistēmas vai mājokļus, savus projektus prezentējot izstādē. Apsveicam Diānu un Martu ar 5.vietu astoņu Latvijas skolu konkurencē.


Konkursa otrās kārtas uzdevums bija saistīts ar vides projektu veidošanu Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas "SAULES SKOLA" ārtelpai un skolas radošajai gaisotnei. Konkursa dalībniekiem bija jāizstrādā makets telpiskam vides objektam, kas rada asociācijas ar konkursa tēmām – SAULE, UPE, VĒJŠ. Papildus nosacījumi, izstrādājot projektus, bija piedāvāt risinājumus, kas ir videi draudzīgi, nodrošina materiālu ekonomisku izlietojumu un vides ilgtspējību. Individuālā uzdevumā 14 dalībnieku vidū Diāna ierindojās 8.vietā, bet Marta 10.vietā.


Konkursu vērtēja žūrija – arhitekti Andris Kronbergs, Linda Krūmiņa, Ilze Ratniece, Dina Suhanova, dizaina eksperte Barbara Ābele. Arhitekte Linda Krūmiņa (MADE arhitekti), komentējot konkursu, pauž viedokli, ka "piedalīšanās šādos konkursos audzēkņiem dod labu pieredzi turpmākajos studiju darbos un arī nākotnes profesionālajā praksē, kur nemitīgi notiek savu darbu prezentēšana, piedalīšanās konkursos un sarunas ar pasūtītāju."


Paldies Diānai, Martai un pedagogiem par ieguldīto darbu un lielisko sniegumu!


(Materiāli no Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapas)


Comments


Archive
bottom of page