top of page

Monoizrādes

Izdzīvot lugas un dzejas stāstus Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT) jauniešus aicināja aktieris Ēriks Vilsons monoizrādē “Pazudušais dēls” un “Piens”.


Iestudējuma aktieris un režisors Ēriks Vilsons, izmantojot Rūdolfa Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls" sižetu, vērsa jauniešu uzmanību uz dramaturģiju kā literatūras veidu un aicināja uz kopīgu refleksiju par ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības.


Savukārt dzejas monoizrāde “Piens” balstīta aktiera mīļākā latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa darbā “Poēma par pienu”. Tā bija saruna par un ar dzejnieku, atklājot viņa personību un lasītāja ceļu pie dzejas. Aktieris aicināja domāt par cilvēka iekšējo un ārējo pasauli, pievērsdams uzmanību dzejai kā valodas formai, kurā iespējams notvert izjūtas un nozīmes, kas ikdienišķā valodas lietojumā paliek neizpaustas.


Izrādes Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā notika 21. februārī VTDT Priekuļos un 22. februārī Cēsīs programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.Comentarios


Archive
bottom of page