top of page

Monoizrāde "Pazudušais dēls"

Šodien Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jauniešiem tika dota iespēja baudīt teātra kultūru tepat tehnikumā – pie mums bija ieradies Ēriks Vilsons ar monoizrādi “Pazudušais dēls”.


Iestudējuma aktieris un režisors Ēriks Vilsons, izmantojot Rūdolfa Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls" sižetu, vērsa skatītāju uzmanību uz dramaturģiju kā literatūras veidu un aicināja uz kopīgu refleksiju par ētiskiem jautājumiem, kas skar vecāku un bērnu, draugu un mīļoto cilvēku attiecības.


Iestudējums veidots, Ērikam Vilsonam sadarbojoties ar dēlu Robertu Vilsonu – izrādes dramaturgu un režisora asistentu.

"Rūdolfs Blaumanis ir labs dramaturgs. Jautājumi, kurus viņš savos darbos risina, joprojām ir aktuāli, taču kopš Blaumaņa ir pagājis ilgs laiks – viņa darbi var šķist grūti uztverami vai pat garlaicīgi. Tāpēc mēs esam aktualizējuši “Pazudušā dēla” stāstu, parādot, ka Blaumanis var būt labs sarunbiedrs arī jauniešiem, kas dzīvo 21. gadsimtā. "Pazudušais dēls" uzdod jautājumus par sociālo statusu, bērnu un vecāku attiecībām, par draudzību un mīlestību, kā arī par kļūdīšanos un piedošanu," skaidro Roberts Vilsons, kurš, balstoties uz Rūdolfa Blaumaņa lugas "Pazudušais dēls" un noveles "Pērkoņa negaiss" tekstu, šo lielformāta skatuves darbu pielāgojis monoizrādes formātam.


Izrāde notika projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros.Comments


Archive
bottom of page