VTDT jaunieši piedalījās "Rīgas ūdens" un RTU Zinātnes un inovāciju centra organizētā hakatonā "BASD with GEN4 to NET0".
Vairāku nedēļu garumā hakatona dalībnieki attīstīja CO2 neitrālu siltuma ražošanas un patēriņa modeli, meklējot risinājumus, kā efektīvi izmantot notekūdeņu radīto atlikumsiltumu. Labākai izpratnei par procesiem un iespējamiem risinājumiem, jaunieši apmeklēja bioloģiskās attīrīšanas staciju “Daugavgrīva”, “Rīgas ūdens” ražošanas teritoriju, kā arī piedalījās vairākos semināros.
Noslēguma dienā piecas komandas, viņu vidū arī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums (VTDT), prezentēja inovatīvus risinājumus, kas palīdzēs Rīgai virzīties tuvāk klimatneitralitātei, izmantojot Rīgas bioloģiskās attīrīšanas stacijas "Daugavgrīva" zema potenciāla atlikumsiltumu.
“Hakatonā dalībnieki apguva tehniskās nianses par atlikumsiltuma izmantošanu un demonstrēja radošumu un inovatīvu domāšanu. Tas ir nozīmīgs solis ceļā uz Rīgas klimatneitralitātes mērķiem,” uzsver Māris Zviedris, bioloģiskās attīrīšanas stacijas “Daugavgrīva” vadītājs.
Foto - RTU - Rīgas Tehniskā universitāte
Comentarios