top of page

Konkursa SkillsLatvia 2022 pusfināls “Datortīklu administrēšana” norisinājās VTDT

2. februārī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā 10 jaunie datorsistēmu tehniķi sacentās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2022 pusfinālā “Datortīklu administrēšana”.


Sešu stundu laikā konkursantiem bija jāuzstāda un jākonfigurē dažādas operētājsistēmas Linux, Windows Workstation un Server, kā arī MikroTik maršrutētājs un maršrutētāja tīkla interfeiss, kuru bija nepieciešams ievietot atbilstošos tīklos. Jāveic arī datortīkla atkļūdošana Cisco Packet Tracer vidē. Topošajiem datortīklu tehniķiem bija jāpielieto savas matemātikas zināšanas arī IP v4 apakštīklu aprēķināšanas uzdevumos.


Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu konkursa pusfinālā pārstāvēja datorsistēmu tehniķis | Rūdolfs Peļņa, ID18 grupa, 4.kurss.

Darba uzdevumu izpildi un rezultātus vērtēs trīs nozares eksperti.

Nepieciešamo programmatūru un atbalstu konkursam nodrošināja Rīgas Tehniskā universitāte.


Laikā, kamēr jaunieši piedalījās konkursā, viņu pasniedzēji apmeklēja RTU Cēsu studiju un zinātnes centru, kur noklausījās lekciju “3D printēšana un programmēšanas iespējas” | Armands Sīlītis, bet atgriežoties Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma telpās, apmeklēja lekcijas “Mikrotik mehāniskā dizaina izstrādes pamati” | Jānis Freibergs un “Problēmu risināšana un testēšanas pamatprincipi ar MikroTik iekārtām” | Guntis Graudiņš.


Konkursa SkillsLatvia 2022 pusfināla “Datortīklu administrēšana” rezultāti tiks noskaidroti tuvākajās dienās.
Comments


Archive
bottom of page