top of page

Kāpēc mācīties VTDT?

Kāpēc mācīties Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā Cēsīs un Priekuļos?


Mācoties Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā (VTDT), jaunietis nokļūst soli priekšā saviem vienaudžiem. Kāpēc?

Tā ir iespēja uzreiz pēc mācībām nonākt aktīvā darba tirgū. Jaunietis, kurš ieguvis kādu no VTDT piedāvātajām profesijām, ir gatavs strādāt savā jomā. Nereti darba devēji labākajiem jauniešiem piedāvā darba iespējas jau mācību laikā. Tehnikumam ir sadarbība ar vairāk kā 100 darba devējiem Latvijā un ārvalstīs.


Mācību process notiek divās vietās - Cēsu pilsētā un no tās 6 km attālumā esošajos Priekuļos. Cēsīs profesiju apgūst IT, koka un dizaina jomas pārstāvji, bet Priekuļos jaunieši lauksaimniecības, auto, enerģētikas, būvniecības un ēdināšanas nozarē. Ne velti Cēsis un tās apkārtne tiek uzskatīta par Vidzemes sirdi – esam pašā Vidzemes vidienē, no kuras pārējās Vidzemes pilsētas ir aptuveni 50 km rādiusā, bet attālums līdz galvaspilsētai Rīgai - tikai 100 km. Viegla nokļūšana uz un no mācību iestādes - nodrošināta laba infrastruktūra, regulāra autobusu satiksme. Un Cēsis kā attīstības pilsēta - ar kultūras un sporta pasākumiem bagātu ikdienu, jaunu uzņēmējdarbības vidi.


Jaunie profesionāļi mācās modernā vidē ar labu, jaunu tehnisko nodrošinājumu. Virtuves pavāriem, IT un datortīklu laboratorijas, dizaina klases ar 3D printeriem un kokizstrādājumu darbnīcu telpas. Nesen atklāts jaunais lauksaimniecības tehnikas un automobiļu diagnostikas un remonta centrs Priekuļos, kurš ir modernākais un vislabāk aprīkotais mācību centrs Latvijā.


Mācoties tehnikumā, jauniešiem ir iespēja uzsākt savu patstāvīgo dzīvi. Gan Priekuļos, gan Cēsīs ir pieejamas plašas dienesta viesnīcas. Cēsīs dienesta viesnīcu atklāja tikai pirms gada – tā ir jauna, moderna, ar labu aprīkojumu un mājīgām telpām. Dzīvojot dienesta viesnīcā, jaunietis iemācās parūpēties par sevi, kļūst atbildīgāks un neatkarīgāks.


Papildus neatkarību sniedz arī ikmēneša stipendija, kuras apmērs ir līdz pat 150 EUR. Maksimālo stipendijas apjomu saņem jaunieši, kuri uzrāda atbilstošas prasmes un sekmes mācību procesā. Stipendija ir labs atbalsts patstāvīgās dzīves uzsākšanai – ar to var apmaksāt uzturēšanos dienesta viesnīcā, izmantot ikdienas tēriņiem. Jaunietis saņem savu pirmo “algu”, mācās racionāli ar to rīkoties.


Tehnikumā rūpējamies arī par to, lai jauniešiem būtu iespēja lietderīgi izmantot laiku pēc mācību dienas noslēguma – piedāvājam dažādas ārpusstundu aktivitātes. Sporta nodarbības (basketbols, volejbols), dienesta viesnīcās ir trenažieru zāle, Priekuļos jauns āra basketbola laukums. Iespēja apmeklēt kokapstrādes pulciņu, deju kolektīvu, vokāli instrumentālo ansambli, pavārmākslas pulciņu, debašu klubu un iesaistīties jauniešu pašpārvaldē. Priekuļos, tehnikuma teritorijā ir disku golfa laukums, netālu slēpošanas un biatlona trase, baseins. Savukārt Cēsīs, blakus skolai - jaunais, labi aprīkotais Cēsu pilsētas stadions.


Jauniešiem ir iespēja iesaistīties dažādos projektos un konkursos. Piemēram, lielākie prasmju konkursi, kas notiek katru gadu - “Skills Latvia”. Tajos labākie tehnikuma jaunieši sacenšas ar citu profesionālo izglītības iestāžu pārstāvjiem, parādot savas zināšanas un prasmes profesijā. Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums pēdējos gados šajos konkursos ieguvis godalgotas vietas. Tāpat tehnikuma jauniešiem piedāvājam doties apmaiņas braucienos projekta “Erasmus+” ietvaros un iegūt pieredzi citās Eiropas valstīs - Portugālē, Vācijā, Spānijā, Austrijā, u.c..


Aicinu pievienoties PROFEISJU ATVĒRTO DURVJU DIENĀS un uzzināt visu par izvēlēto profesiju un izmēģināt to praktiskā nodarbībā! Piesakies www.ej.uz/ADD-VTDT. Savukārt, 13.aprīlī gaidīsim uz VTDT Atvērto durvju dienu ikvienu, kurš vēlas iepazīt tehnikumu, profesijas un dzīvi dienesta viesnīcā.


Seko VTDT jaunumiem mājaslapā www.vtdt.lv vai VTDT sociālo tīklu (Facebook, Instagram, Tik Tok) kontos - vtdt.lv!Comments


Archive
bottom of page