top of page

Kā atkritumus padarīt apritīgākus?

️Pievienojamies cīņā pret dabas piesārņojumu un klimata pārmaiņām!


Pie Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pedagogiem viesojās Zero Waste Latvia pārstāve Laura Dzelzkalēja ar lekciju “No atkritumiem uz "apritumiem"”.


Vieslektore paskaidroja, kas ir aprites ekonomika un Eiropas zaļais kurss, kā to ievieš dzīvē un kurp virzās Eiropa. Diskutējām un meklējām atbildes uz daudziem jo daudziem jautājumiem, jo šķirot gribam – tikai jāzina kā to darīt vispareizāk. Praktiski darbojoties, mēģinājām noteikt, kuri iepakojumi ir dabai draudzīgi, kuri nē, kāpēc un kur tos likt.


Noslēgumā Laura demonstrēja ierastā šampūna, krēma, zobupastas, vatīšu, sūklīšu un citu ikdienas ķermeņa kopšanas produktu alternatīvas no bezatkritumu un zaļā dzīvesveida perspektīvas.


Nav viegli mainīt savus ieradumus, taču ikviens kaut nelielais solis – atkritumu šķirošana, lietu labošana, nevis izmešana, dabai draudzīgāku produktu izvēle – tas viss mūs tuvina mērķim par tīrāku planētu un labāku dzīves vidi.


Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma skolotāju apmācības notika projekta “Baltic Green Leadership: VET Students as Agents of Change” 2022-1-LV01-KA220-VET-000089171 skolotāju apmācības plāna izveides ietvaros. Vairāk par projektu: www.balticgreenvet.euComments


Archive
bottom of page