top of page

Jaunie profesionāļi sacentīsies par labākā titulu augkopībā

23. septembrī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā lauksaimniecības nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Augkopība” par labāko topošo profesionāļu tituliem sacentīsies lauksaimniecības izglītības programmu 12 audzēkņi no četrām profesionālās izglītības iestādēm.


Konkursā piedalīsies audzēkņi no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Malnavas koledžas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības. Konkursu sadarbībā ar “Agroresursu un ekonomikas institūts” Priekuļu pētniecības centru un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Nozares konkursu rīko, lai noskaidrotu labākos topošos nozares jaunos profesionāļus, veicinātu profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.


Augkopības konkursa sagatavotie uzdevumi pārbaudīs gan jauniešu teorētiskās zināšanas, gan spēju veikt situācijas analīzi, gan praktiskās iemaņas. Konkursa norise ir sadalīta septiņos moduļos, kuros konkursanti varēs apliecināt savas zināšanas un prasmes par augkopību un vidi, lauksaimniecības sistēmām, augsni un tās apstrādi, kultūraugiem un augu maiņu un augu aizsardzību. Vienlaikus konkursanti varēs pierādīt savas spējas darbā ar smidzinātāju modulī augkopības mehanizācija I, kā arī minerālmēslu izsējā modulī augkopības mehanizācija II.


Nozaru konkursus finansē Eiropas Sociāla fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, līdzfinansē Latvijas valsts, lai sekmētu profesionālās izglītības attīstību, starptautisko konkurētspēju un kvalitāti. Projektu līdz 2022. gada 31. maijam īsteno VIAA.Comments


Archive
bottom of page