top of page

Jauniešu uzvara airēšanas slalomā

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma 1.kursa jaunieši - Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns - izcīnījuši Latvijas čempiona un vicečempiona titulu airēšanas slalomā.


Aizvadītajā nedēļas nogalē no 24. līdz 25. septembrim Valmierā, airēšanas trasē „Krāces” Gaujā, konkurējot valsts vadošajiem atlētiem, tostarp Eiropas un Pasaules čempionātu dalībniekiem, aizvadītas cīņas Latvijas čempionātā airēšanas slalomā.


Individuālajās kategorijās abiem jauniešiem sudrabs. Toties komandu braucienos, kļūstot par Latvijas čempioniem, abi līdz šim Latvijas Jaunatnes čempioni, kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.


Airēšanas slaloms (Canoe Slalom) ir olimpiskais sporta veids, kurā dalībnieks vada smailīti krāčūdenī (Whitewater). Sacensībās uz laiku izairējama līdz 300 metriem gara trase, kas sastāv no 18 līdz 25 vārtiem, no kuriem 6 vai 8 izbraucami straumei pretējā, bet pārējie tās virzienā. Katra trase ir atšķirīga un tiek uzstādīta tā, lai vadošie atlēti to veiktu laikā no 90 līdz 110 sekundēm. Par pieskaršanos vārtiem trasē pavadītajam laikam tiek pieskaitītas 2 soda sekundes.


Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns ir Latvijas airēšanas slaloma izlases dalībnieki un pārstāv valsti Eiropas un Pasaules mēroga sacensībās.


Apsveicam ar panākumiem!Comments


Archive
bottom of page