top of page

"Elpot zem ūdens"

18. martā vairākas Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jauniešu grupas (IPb22, IPa22, KM22, KD22, IPb21, IPa21, KM21, MAa22, MAb22) apmeklēja kino “Cēsis” demonstrēto filmu “Elpot zem ūdens”.


Filmā atainots mūsdienīgs stāsts par narkomānu Raiti, kurš ir iestrēdzis atkarības ritenī un nespēj tikt no tā ārā. Raitis ir nozadzis narkotiku saini un cenšas to pārdot riskējot ar visu, ieskaitot līdzcilvēkiem. Vienlaikus viņš cenšas izveidot attiecības ar jauniepazīto oficianti Janu un viņas 10 gadīgo meitu. Balansējot starp pretrunīgajiem dzīves veidiem, narkomanīja ved Raiti dziļāk negodībā, neuzticībā un dzīves nevaldāmībā.


Filmas sižets jauniešos raisīja dažādas emocijas. Pēc filmas noskatīšanās, savas pārdomas par redzēto, sajusto un saprasto viņi pauda neliela apjoma argumentētos viedokļus:

·        „..kaut viņš (Raitis) bija narkomāns, bet viņam gribējās to sajūtu, kad tev ir sieva un ģimene, bet neapdomība un kāre pēc lielas naudas noveda viņu pie traģēdijas.”

·        „Filmas nosaukumu izpratu kā pasauli, kur notiek viss melnais bizness un nelikumīgās lietas. Ja tu tur paliksi pārāk ilgi, tad „noslīksi”, paliksi bez iespējas tikt ārā.”


Kino apmeklējums notika programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.


Publicitātes foto

Comments


Archive
bottom of page