top of page

Diskutē par priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu

Viena no būtiskām problēmām, ar ko saskaras gan skola, gan vecāki, gan arī sabiedrība kopumā, ir priekšlaicīga mācību pārtraukšana.


Šī parādība ir izplatīta visā Eiropā. Tāpēc no 7.-13.maijam Palermo, Itālijā, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros, norisinājās mācību kursi “Preventing Conflikts and Tackling Early Leaving”. Kursos piedalījās dalībnieki no Zviedrijas, Norvēģijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas, kā arī no Latvijas – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma skolotāja Dace Brakša un karjeras konsultante Rigonda Prīse.


Kursu laikā dalībnieki kopīgi diskutēja un pētīja dažādus faktorus, kas ietekmē mācību pārtraukšanu, dalījās pieredzē. Apguva labākās prakses priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas novēršanai, izzināja konfliktu vadības stilus un izprata paņēmienus, kā efektīvi uzlabot mācību vidi un agrīni identificēt jauniešu problēmas.


Erasmus+ mobilitāte ir fiziska došanās uz citu valsti (kas nav pastāvīgā dzīvesvieta), nolūkā mācīties, piedalīties apmācībās, neformālās vai ikdienas mācībās. Šīs mobilitātes ir iespējamas pateicoties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA 1) skolu sektora projektam Nr.2022-2-LV01-KA122-SCH-000100699, ko īsteno Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums līdz 31.12.2023.Comments


Archive
bottom of page