top of page

Diānai Antonovai atzinība par piedalīšanos stipendiju konkursā “LVM Bioekonomikas skola"

Lai vairotu izpratni par meža resursu augošo lomu vides problēmu risināšanā, AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, biedrību “Zaļās mājas”, AS "Latvijas Finieris" un SIA "Rīgas meži" jau sesto gadu organizē vidusskolēniem stipendiju konkursu “LVM Bioekonomikas skola”.


Trīs kārtās jaunieši iepazīst, pēta dabā un risina jautājumus, kuri skar inovatīvo bioekonomikas jomu. Šī gada tēma bija “Koksnes biorafinēšana”.

Stipendiju konkursā varēja piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.-12.klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 16 – 19 gadiem.


Lai piedalītos konkursa 1.kārtā, konkursa dalībniekiem bija jārada plakāta skice par to, kas ir bioekonomika, saistībā ar gada tēmu “Koksnes biorafinēšana”. Stipendiju konkursa 2.kārtā jaunieši devas Bioekonomikas ekspedīcijā, lai iepazītu Latvijas lielāko atjaunojamo resursu- mežu un lai gūtu ieskatu koksnes pārstrādes inovācijās. Konkursa 3.kārtas ietvaros jaunieši veidoja video vēstījumu saviem vienaudžiem, atklājot koksnes produktu lomu klimata pārmaiņu mazināšanā un inovāciju radīšanā.


Tehnikumu konkursā pārstāvēja 1.kursa audzēkne Diāna Antonova un konkursā ieguva Atzinību.


Pirmo vietu konkursā ieguva RTU Inženierzinātņu vidusskola, otro- Rīgas 64.vidusskola, trešo vietu- Rīgas Valsts 3.ģimnāzija.

Labāko vēstījumu autori varēja iegūt stipendijas līdz pat 700 eiro apmērā.Comentários


Archive
bottom of page