top of page

Ceļojums laikā

Ceļojums laikā. Tā varētu nosaukt Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma 1. un 3.kursa apģērbu dizainera asistentu un 3.kursa produktu dizainera asistentu ekskursiju uz Modes muzeju un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izstādēm kopā ar skolotāju Daci Turciņu un Diānu Nīmani.


Izstāde “Lēciens nākotnē. 60. gadu mode” iepazīstināja ar laiku, kas pavēra plašas iespējas jaunajai paaudzei, iespējams šķita viss, cilvēks bija devies kosmosā. Pēc būtības jaunatnes revolūcija – sākot ar mini, hipijiem, jogu un meditāciju, kā arī kino industrijas attīstību. Tas ir laiks, kuram tik daudz kopīga ar mūsdienām un, kurā varam smelties iedvesmu vēl joprojām. Daudzās šī laikmeta kleitās varētu ģērbties arī šodien, un tās aizvien būtu modernas.


Arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā plaši pārstāvēti 60tie, kas stāsta par dizaina attīstību Latvijā. Bet jauniešiem vislielāko interesi izraisīja mūsdienu starptautiski atzītā latviešu dizainera Germana Ermiča darbi izstādē “Plūstoši”. Būtiska autora rokraksta iezīme ir glezniecisks darbs ar krāsu stiklā – viņa mēbeļu caurspīdīgās virsmas piesātina plūstošas toņu pārejas.


Ceļojums laikā tika izbaudīts arī Vecrīgas senajās ieliņās, iepazīstoties ar tās nozīmīgākajām celtnēm – gan viduslaiku, gan baroka laika greznajiem, reprezentatīvajiem namiem un baznīcām.


Muzeju apmeklējums notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.Comentários


Archive
bottom of page