top of page

Būvniecība – no sapņa līdz atslēgām

Ar būvnieku darbu mēs sastopamies visur ikdienā. Lai kurp Tu dotos – uz skolu, kino, teātri, klubiņu vai ceļojumā, tu redzi pilsētas, tu redzi lielas un mazas ēkas, ceļus, tiltus, jahtu piestātnes, stadionus, atpūtas kompleksus, arī lauksaimniecības ēkas un daudz ko citu, ko kāds ir pirms tam ir projektējis un kāds pēcāk būvējis. Un redzam gan Latvijā, gan ārvalstīs ceļojot, ka labu būvnieku veidotās ēkas kalpo gadsimtiem ilgi. Arī Tu vari uzbūvēt ko paliekošu!


Būvniecība ir patiesi aizraujoša nozare, kurai gadu no gada arvien ir nepieciešami jauni un zinoši speciālisti – labi projektētāji un būvnieki, neskatoties uz to, ka nozarē atsevišķi procesi kļūst arvien digitalizētāki.


Kāds būs nākotnes būvnieks?


Speciālistu zināšanas, prasmes un pieredze ir nenovērtējamas lietas, kuras var radīt izcilus nākotnes būvniecības projektus. Projektus, kuros cilvēki dzīvos, strādās, sportos, izklaidēsies vai uzlabos veselību un atgūs spēkus!


Kā kļūt par būvnieku?


Dodies mācīties uz Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu. Tu iegūsi cienījamu arodu, kas ļaus izpildīt īpašus meistaru cienīgus darbus lielās būvēs un kas ne mazāk svarīgi, saņemot labu atalgojumu.


Kā izvēlēties virzienu?


Padomā kas tevi būvniecībā saista visvairāk? Tas, cik estētiski ēkas izskatās? Vai tas cik praktiskas un kvalitatīvas tās ir vai varētu būt? Varbūt tevi saista koka ēku būvniecība vai jumtu izbūve? Vai tevi tomēr vairāk saista iekšdarbu veikšana, komunikāciju plānošana vai elektrības ierīkošana?

Pie mums tehnikumā ir iespējas izvēlēties. Šeit iespējams apgūt vairākas būvniecības profesijas:


Arhitektūras tehniķis arhitekta vadībā veic būvprojekta daļu un sadaļu izstrādes darbus: uzmēra objektu un izgatavo uzmērījumu rasējumus, izstrādā objekta darba rasējumus un ēku arhitektūras konstruktīvos mezglus, grafiski apkopo informāciju un noformē tehnisko dokumentāciju, izmantojot automatizētās projektēšanas programmas!


Betonēšanas tehniķis ēku un inženierbūvju būvdarbos organizē un veic betona un dzelzsbetona jeb vienkārši betona konstrukciju izgatavošanu vai izgatavo betona būvizstrādājumus ražotnē, pamatojoties uz tehnisko dokumentāciju un/vai darbu vadītāja norādījumiem.


Namdaris spēj izgatavot, montēt, demontēt un atjaunot dažādu koka konstrukciju ēkas un būvēt koka būvkonstrukcijas jaunbūvēs, atjaunojamās un pārbūvējamās ēkās un veikt masīvkoku konstrukciju atjaunošanu saskaņā ar tehnisko rasējumu un darba kvalitātes prasībām.


Jumiķis savukārt spēj veikt tieši jumtu izbūves, dažādu jumtu un fasādes segumu materiālu ieklāšanas, jumtu un fasādes atjaunošanas, papildaprīkojuma un detaļu montēšanas, jumta apkopes darbus, kā arī pagaidu konstrukciju montēšanu, saskaņā ar tehnisko dokumentāciju un darba kvalitātes prasībām.


Apdares darbu tehniķis plāno, organizē un uzrauga apdares darbu strādnieku posma darbu un izpilda apdares darbus visa veida būvēs atbilstoši projekta, būvnormatīvu, standartu un kvalitātes prasībām.


Inženierkomunikāciju tehniķis veic iekšējo un ārējo inženierkomunikāciju sistēmu izbūves, ekspluatācijas un remonta darbu organizēšanu un vadīšanu, kā arī nosaka atsevišķu inženierkomunikāciju montāžas darbu veidu un apjomu izbūvi, izvēlas materiālus, instrumentus un aprīkojumu šo darbu veikšanai; plāno to piegādi, novietojumu un uzglabāšanu būvobjektā, saskaņo savu darbu ar visiem projekta realizācijā iesaistītajiem dalībniekiem un kopējiem darbu grafikiem, dod nepieciešamos rīkojumus padotajiem un pārbauda šo rīkojumu izpildi.


Elektrotehniķis plāno, organizē un veic elektroietaišu projektēšanas, izbūves un ekspluatācijas (elektroietaišu darbspējas uzturēšanas un darbmūža pagarināšanas) darbus sadarbībā ar tiešo darba vadītāju.


Lūk! Būt būvniekam – tas ir stilīgi un aizraujoši. Kvalitatīvi veikta darba rezultāts vienmēr ir ievērojams un pamanāms, un labi izpildītais darbs sniedz gandarījumu. Būvnieki labi nopelna, sabiedrībā tiek cienīti un pēc tiem vienmēr ir pieprasījums darba tirgū. Tev kā potenciāli jaunajam speciālistam pastāv iespēja ar savu darbu būt klāt lielo investīciju projektu īstenošanā, piemēram, Rail Baltica, Nacionālās koncertzāles izbūve Rīgā, gan jaunu un stilīgu dzīvojamo māju būvniecībā. Varbūt tieši tas ir tavs sapnis!


Nāc un mācies Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā!

Būvniecības priekšmetu skolotājs Lauris Šķēle
コメント


Archive
bottom of page