top of page

Augkopības tehniķi apmeklē Vidzemes saimniecības

Laika posmā no 11.septembra līdz 9.oktobrim Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma 4. kursa augkopības tehniķi apmeklēja vairākas Vidzemes saimniecības moduļa “Lauksaimniecības darbu organizēšana” ietvaros.


SIA “Cimbuļi”, kas nodarbojas ar Ile de France šķirnes aitu audzēšanu, jauniešus ļoti piesaistīja moderno tehnoloģiju pielietojums, it īpaši nagu griešanas un aitu vilnas cirpšanas iekārtas, kā arī barotava, kas pati aprēķina ēdiena devu. Saimniecībā viss bija aprīkots ar novērošanas kamerām, lai attālināti kontrolētu saimniecībā notiekošo.


Z/S “Zilūži” nodarbojas ar piena lopkopību un graudkopību. Saimniecībā strādā ar mūsdienīgāko lauksaimniecības tehniku. Jaunieši iepazinās arī ar saldējuma gatavošanas procesu un nogaršoja gala produktu, atzīstot to par ļoti baudāmu.


SIA “Zemturi” darbība ir dažāda – tiek turētas piena govis, audzēti kartupeļi, ražota biogāze. Jauniešiem bija interesanti uzzināt, ka saimniecība izmanto dažādas produktu atliekas, lai veidotu biogāzi un iegūtu elektroenerģiju, kā arī pārpalikušo elektrību pārdod. Tā kā saimniecībā paši ražo elektroenerģiju, ir iegādāts elektriskais barības mikseris, kuru ne katrā saimniecībā var redzēt.


Z/S “Adzelvieši” audzē un pārstrādā kaņepes. Šeit jaunieši uzzināja visu par kaņepēm, ko un kā ar tām darīja mūsu senči, kā arī uzklausīja stāstu par paštaisīto kalti sēklu žāvēšanai. Bija iespēja degustēt dažādus kaņepju produktus.


SIA “Krogzeme” upeņu dārzā jaunieši tika iedrošināti, ka Latvijā ogu saimniecības nākotnē paplašināsies vēl vairāk un ir iespēja no tā veidot veiksmīgu biznesu. Pati saimniecība ir ļoti labi attīstīta ar dažādiem agregātiem, lai būtu pēc iespējas mazāk roku darbs.


Jaunieši šīs ekskursijas atzina par ļoti noderīgām – redzēt un saprast, kāda ir uzņēmējdarbība Latvijas lauksaimniecības nozarē. Gūt pieredzi un zināšanas no pieredzējušiem saimniekiem.


Paldies visiem, kas uzņēma ciemos un dalījās savu saimniecību stāstos!


Comments


Archive
bottom of page