top of page

Atšķirība starp Zaļo un Bordo karotīti un kā droni palīdz lauksaimniekiem

Pavāru specialitātes audzēkņi 11.11.2021 tiešsaistē noklausījās Latvijas Lauku konsultāciju centra projektu vadītājas Sandras Eimanes lekciju par ilgtspējīgu pārtiku . Lektore rādīja prezentāciju un stāstīja, kā produkts no sēklas nonāk līdz patērētājam . Audzēkņi uzzināja atšķirību starp Zaļo un Bordo karotīti, kā piešķir sertifikātus bioloģiski audzētai pārtikai. Interesants bija stāsts par zīmolu "Novada garša" un tā piedāvājumiem. Kā arī lektore atbildēja uz audzēkņu jautājumiem par mākslīgās gaļas audzēšanu, Svalbāras sēklu banku, kā pārbauda augļus augļu bāzēs .


Savukārt, lauksaimniecības nozares audzēkņi piedalījās diskusijā "Kāpēc mācos tehnikumā" ar LITA valdes priekšsēdētāju Aigaru Lavrinoviču. Diskutēja par globālajām tendencēm lauksaimniecībā un izglītības nepieciešamību. Savukārt SIA "Amazone" tehnikas tirdzniecības vadītājs, bijušais tehnikuma absolvents Jānis Vītols, iepazīstināja jauniešus ar jaunākajiem sasniegumiem - planšetēm kā termināliem, Multi Boom sistēmu sētuvēm, tehnoloģiskās sliedes pārraudzības sistēmu ISOBUS u.c. Jauni horizonti augsnes apstrādē ir klāt. Droni, roboti un satelīts palīdz šodienas lauksaimniekiem.

Tiešsaistes nodarbības tika rīkotas kā karjeras atbalsta pasākumi mācību procesā, sadarbībā ar LITA un Jauno Zemnieku klubu.


Comments


Archive
bottom of page