top of page

Absolvents stāsta pieredzi par dalību Skills 2019 Krievijā

Pagājušajā nedēļā tehnikumā, skolotājas Sarmītes Auderes uzrunāts, viesojās lauksaimniecības tehnikas programmas absolvents un profesionālā konkursa Skills 2019 konkursa dalībnieks Andis Kārkliņš. Andis tikās ar vecāko kursu audzēkņiem, kuriem galvenokārt stāstīja par dalību Skills 2019, Kazaņā, Krievijā.


Sava stāstījumā Andis dalījās pieredzē par to, ka dalība konkursā devusi neatsveramu pieredzi gan personīgā, gan profesionālā ziņā – konkursā katru dienu jauni uzdevumi, jāstrādā ar tehnikām, ar kurām iepriekš nav bijusi saskare, informācijas, kas palīdzētu risināt uzdevumus gaužām maz, uzdevumi ilgst 3 stundu garumā. Andis stāsta: “Ja kaut ko nezināju, ko un kā darīt, bija jāieslēdz radošums – vienkārši loģiski jāizdomā ko darīt, kā atrisināt. Skolotāja Rusmaņa stāstītais stundās noderēja!” Jautāts, cik ilgi notiek gatavošanās, Andis min, ka tie ir aptuveni divi mēneši, kad notiek tikai gatavošanās. Esot nācies pat ņemt atvaļinājumu darbā, lai spētu pilnvērtīgi sagatavoties.


Uz jautājumu, kas ir galvenās lietas, kam jābūt, kam jāpiemīt, lai veiksmīgi startētu konkursā, Andis atbild, ka tas ir jāgrib, jābūt izaicinājuma sajūtai, jāklausās, ko stundās stāsta pasniedzēji, svarīgi esot mācēt angļu valodu, sevišķi tehniskie terminus. Tāpat konkursi iemāca citas dzīvē noderīgas prasmes – pacietību, spēju savaldīt emocijas, prasmi sakoncentrēties un mobilizēties vajadzīgos brīžos, kas noder arī ikdienas darbā.


Turpmākajā sarunā Andis stāstīja par turpmāko ceļu izglītībā un darba pieredzi. Andis šobrīd strādā Kone Kesko, uzreiz pieminot vēlreiz angļu valodu, kas noder, jo darbs nodrošina apmācības dažādās valstīs – Somijā, Itālijā. Un studē RTU.


Jautāts, kas ir tāda panākumu atslēga, kas ir tas svarīgākais, kas jāsaprot jauniešiem, kas šobrīd mācās tehnikumā – Andis atbild: “Vajag, lai tas, ko mācies patīk! Ja nepatīk, tad ir jāmeklē tas, kas aizrauj. Izglītību vajag! Prasmes vajag! Darba devēji uz šiem diviem faktoriem pievērš vislielāko uzmanību.” Tāpat Andis vērš uzmanību jauniešiem uz prakses izvēli: “Svarīgi iet praksē uzņēmumā, kur iespējams iegūt maksimāli daudz praktisko iemaņu. Ne vienmēr vecāku vadītā saimniecība būs īstā vieta! Iesaku iet praksē labos servisos! Pamata zināšanas, ko iedod skola ir svarīgas, lai praksē nav grīdas jāmazgā!”Comments


Archive
bottom of page