top of page

Absolvējušo namdaru diplomdarbi

Šī mācību gada veikums astoņu BN16 grupas namdaru izpildījumā ir: lapene un žoga izbūve Līgatnē, akas nojume tepat Cēsīs, kā arī guļbaļķu galds un soli, kas aizceļoja uz Jaunpiebalgas novadu.


Visi audzēkņi piedalījās ne tikai savu diplomdarbu izgatavošanā, bet pēc pasūtītāju vēlmēm veica arī darbu projektēšanu. Atbildīgo skolotāju: Laura Šķēles un Andreja Kokles, piedalīšanās notika vien procesa atsevišķās niansēs, jo jaunie speciālisti savu pieredzi bija guvuši gan Latvijas, gan ārzemju uzņēmumos.


Ervīns Kārkliņš un Ritvars Sprukuls-Circenis no ieceres līdz uzstādīšanai realizēja lapenes projektu. Daļēji slēgtās sienas pastiprināja dēlīšu apšuvums, bet jumta konstrukcija vizuālo efektu ieguva ar spāru saitēm un šīfera segumu.


Tajā pašā objektā Jurģis Bukoveckis un Aivis Meisters sava diplomdarba ietvaros veica žoga izbūvi. Izejmateriāla kvalitāti nodrošināja CED, SIA “Byko-Lat” ražotne, savukārt abi audzēkņi žoga elementus aprēķināja un sastiprināja kā norobežojošu sienu.


Darbietilpīgs izrādījās Rikardo Dugana un Nila Kļaviņa dārza mēbeļu izgatavošanas process. No klienta sagādātajiem baļķiem un pusbaļķiem tapa trīs metrus gari soli un galds. Visas balsta konstrukcijas izpildītas guļbaļķu savietojumā ar vītņotu stieņu ieslēgumiem.


Riharda Armfelda un Zigmunda Skujiņa īstenoto akas jumtu veidoja dažādi brusu savienojumi, profilētas spāru detaļas un klienta sagādātā dekoratīvā akas vinča. Klasisks tehnikuma namdaru gala darbs!


“Pie saviem diplomdarbiem 4. kursa namdari ķeras jau rudenī, lai darbnīcās ar tiem tiktu līdz montāžas stadijai. Pavasarī notiek uzstādīšana, kad pats pasūtītājs iesaistās gala procesā, uzņemdams jaunos amatniekus un pieņemdams viņu darbu. Lai turpmāk mums izdodas rosināt, sadarboties un atbalstīt!” vēl skolotājs Andrejs Kokle.
Comentarios


Archive
bottom of page