top of page
Dronu studija

Šī ir interešu izglītības programma, kas orientēta uz jauniešiem no 12 gadu un vecākiem interesentiem, ar mērķi iesaistīties un mācīties dronu sportā, vadīšanas prasmē un uzbūvē. Nodarbību gaitā dalībniekiem notiks:

  • Simulācijas

  • Lidošana telpās un āra apstākļos

  • Flilmēšana ar dronu

  • Lidošanas noteikumu apmācība

  • Sacensības

  • Uzbūve un uzlabošana

Maksimālais dalībnieku skaits  - 10.

Vadītājs - Āris Muitinieks, Vides Risinājumu Institūts, Drone Racing Latvia

Par sacīkšu droniem sāku interesēties 2015. gadā beigās pēc spraiga video klipiņa noskatīšanās. Jau 2016. gada sākumā, mēnesi pēc tam, kad uzbūvēju pirmo sacīkšu dronu, piedalījos pirmajās sacensībās Lietuvā, izcīnot trešo vietu. Tālāk sekoja vēl dažas sacensības Lietuvā, tad Igaunijā, vēlāk Polijā un Lielbritānijā. 2016. gada kulminācija bija piedalīšanās pirmajā Eiropas čempionātā Spānijā, Ibizā. Ar Baltijaskomandu izcīnījām trešo vietu, noliekot uz pauzes daudzus Eiropas spicos pilotus. Sacensību individuālie rezultāti netika noskaidroti, jo finālu dienā sacensības pārtrauca tornado, iznīcinot gan trasi, gan trases ekipējumu.

 

Kopā ar domubiedriem 2017. un 2018. gadu veltīju sacensību organizēšanai un jaunu pilotu piesaistīšanai. 2018. gada vasarā Priekuļu lidlaukā organizējām Baltijas augstākā līmeņa sacensības FAI Pasaules kausa posmu sacīkšu droniem. 2018. gada izskaņā norisinājās pirmais FAI Pasaules čempionāts, kur latviešu pilots, komandas biedrs un labs draugs, Kārlis Gross kāpa uz goda pjedestāla trešās vietas pakāpiena. Vēsturisks panākums Latvijai!

 

Kopš aizraušanās ar sacīkšu droniem hobiji un profesionālā darbība ir mainījušies pamatīgi, bezpilota lidaparāti un viss, kas ar tiem saistīts, ir mana ikdiena. Kas var būt labāks, kā paņemt sacīkšu dronu, aizdoties uz drifta sacensībām un filmēt mašīnas, lidojot aiz tām dažu metru vai desmitu centimetru attālumā! Asas izjūtas un citāds rakurss video materiālam.

 

Būvē, lido, lauz, pilnveido, atkārto!

43177489825_35b759a5d7_z.jpg
Laiks un vieta

Dronu skola notiks pirmdienās no 18:00 līdz 20:00, Cēsu tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā, 4. stāvā 409. kabinetā un zālē un papildus lidojumu treniņi sestdienās pēc vienošanās ar vadītāju.

Pirmā nodarbība 11.02.2019.

Dalības maksa

Šobrīd dalības maksa noteikta 25EUR mēnesī. Tās apmaksai tiks izrakstīts rēķins, kas pārskaitāms skolas kontā, līdz noteiktajam apmaksas datumam. Rēķinā tiks norādīta persona, kas pieteikumā norādīta vecāku ailē.

Tel. uzziņām 25775501

bottom of page